Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DS
Okładka Pullblox (3DS)
OkładkaPullblox (3DS)

Pullblox 3DS

Pushmo

Pomysłowa gra logiczna, w której zadaniem gracza jest dostać się na szczyt początkowo płaskiej konstrukcji, której poszczególne segmenty można „wysuwać”, tworząc w ten sposób platformy, po jakich można się wspinać.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pullblox Premiera 3DS

5października2011

producent: Intelligent Systems wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pullblox jest pomysłową grą logiczną, występującą w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Pushmo. Produkcja została stworzona przez studio Intelligent Systems, które ma na swoim koncie m.in. serie Advance Wars oraz Fire Emblem. Tytuł jest rozprowadzany za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji i jest dedykowany wyłącznie przenośnej konsoli Nintendo 3DS. Autorzy wykorzystali możliwości generowania efektu 3D przez tę platformę sprzętową i poszczególne łamigłówki intuicyjnie rozwiązuje się przy użyciu tej funkcji.

Gracz wciela się w Mallo – pociesznego, krągłego bohatera, którego zadaniem jest uratować dzieci uwięzionych w płaskich strukturach na niewielkim obszarze. Każda taka konstrukcja to stos połączonych ze sobą bloków o różnych kolorach, które należy „wyciągać” w swoją stronę, by tworzyć w ten sposób schody i różnego rodzaju platformy. Naszym zadaniem jest dostać się na sam szczyt, a sytuację komplikuje fakt, że każdy blok możemy pociągnąć tylko trzy razy w swoją stronę. Idea zabawy w teorii może wydawać się prosta, ale wraz z czasem poziom trudności rośnie i pojawia się coraz więcej przeszkód.

Twórcy przygotowali ponad 250 etapów starczających na wiele godzin rozgrywki. Na każdym z nich musimy uratować jedno uwięzione dziecko. Jeśli długo nie możemy znaleźć rozwiązania, system automatycznie umożliwia przeskoczenie do następnego poziomu, a w każdej chwili możemy wrócić do poprzednich. W sytuacji, gdy popełnimy większy błąd, warto zresetować pozycję całej konstrukcji do pierwotnego stanu, bądź cofnąć nieco czas. Jest to bardzo użyteczna funkcja szczególnie w bardziej zaawansowanej części gry.

Oprawa graficzna jest stosunkowo prosta i z pewnością nie wykorzystuje wszystkich możliwości 3DS-a. Produkcja studia Intelligent Systems prezentuje się jednak bardzo ładnie, a żywa kolorystyka i przesłodzone projekty postaci sprawiają, że tytuł powinni polubić także najmłodsi, którym niestraszne jest użycie szarych komórek. W dodatku efekt 3D sprawia, że „wysuwane” konstrukcje prezentują się bardzo sugestywnie. Jeśli ukończymy wszystkie poziomy przygotowane przez dewelopera, w każdej chwili możemy stworzyć własny twór w specjalnym edytorze, a następnie podzielić się swoim dziełem z innymi.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Pullblox

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.