Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Riftforge (WWW)
OkładkaRiftforge (WWW)

Riftforge WWW

Gra typu RPG, oparta na modelu biznesowym free-to-play z dynamiczną historią i opcjami dla wielu graczy (PvP, PvE). Riftforge osadzone jest w fantastycznym świecie Manirak, gdzie o dominację walczą dwa potężne imperia.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | przeglądarkowe | MMO

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Riftforge Premiera WWW

19stycznia2012

producent: Riftforge Entertainment wydawca: Riftforge Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Riftforge to turowa gra RPG online, autorstwa firmy Riftforge Entertainment. Deweloper zastosował autorski silnik, dzięki któremu możliwa jest rozgrywka na szeregu platform z dostępem do Internetu. Od komputerów PC i Mac, po urządzenia mobilne, działające pod kontrolami systemów iOS i Android.

Akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie Manirak, w którym o władzę walczą dwa wielkie imperia. Teren działań jest olbrzymi i dzieli się na małe wioski oraz większe metropolie. Wszystkie miejsca są zamieszkiwane przez różne plemiona, które toczą między sobą zacięte walki. Do dyspozycji graczy oddano łącznie 81 aren znajdujących się w 9 strefach wojny.

Zabawa rozpoczyna się od wybudowania bazy wypadowej, z której wyruszamy na misje i zarządzamy podopiecznymi. Nasze drużyny składają się z dowódcy i podlegających mu żołnierzy. Dowódcy dzielą się na trzy rodzaje: Guardians, Rangers i Raiders. Każdy z nich posiada odmienne cechy, specjalności, zdolności, podwładnych, a także ekwipunek.

Guardian świetnie sprawdza się w obronie i atakach w zwarciu, które zadają wielkie obrażenia, ale sprawiają także, że gracz staje się łatwą „zwierzyną”. Raider posiada umiejętność atakowania z zaskoczenia, sprawnej ucieczki i chowania się. Ranger natomiast jest mistrzem w walce na dystans. Wraz z osiąganymi sukcesami, uzyskujemy dostęp do coraz to lepszego oręża, zbroi i umiejętności. Jednocześnie potyczki stają się trudniejsze i bardziej wymagające.

Walki toczą się w myśl fikcyjnej doktryny Triad, która opisuje sposoby układania formacji i planowania ataków. Dowódca jednostek Guardians, wraz ze swoimi podwładnymi, stanowi centrum armii, które służy zarówno do atakowania, jak i obrony. Raidersi przeznaczeni są do flankowania i szybkiego przemieszczania się, a Rangersi chronią przed atakami wroga, które nadchodzą z boku kolumny. Osoby grające w kooperacji powinny właśnie w ten sposób współpracować, zapewniając sobie wsparcie.

Tytuł kładzie mocny nacisk na aspekt społecznościowy, umożliwiając grającym komunikowanie się, handlowanie, wykonywanie wspólnych misji i walczenie ze sobą o wpływy w świecie Manirak.

Oprawa graficzna to połączenie rozpikselowanego stylu z widokiem w rzucie izometrycznym, z animacjami opartymi na technologii Flash.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Riftforge: Odpowiednia dla każdego wieku.