Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Riding Spirits II (PS2)
OkładkaRiding Spirits II (PS2)

Riding Spirits II PS2

Druga część słynnych wyścigów motocyklowych. Tym razem do dyspozycji gracza oddano ponad 300 sportowych maszyn. Na uwagę zasługuje także poszerzony wachlarz trybów rozgrywki, obejmujący między innymi pojedyncze wyzwania.

Wyścigi | motocyklowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Riding Spirits II Premiera PS2

21maja2004

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Riding Spirits II

MotoGP 4

MotoGP 3

TT Superbikes: Real Road Racing

Riding Spirits II to oficjalna kontynuacja jednej z najbardziej znanych i cenionych motocyklowych ścigałek. Omawiany sequel nie tylko rozwija elementy znane z pierwszej części, ale i wprowadza wiele zupełnie nowych pomysłów. Za produkcję sequela odpowiedzialny jest koncern Capcom. Właściwa gra, podobnie zresztą jak jej poprzedniczka, ukazała się wyłącznie na konsolę firmy Sony.

Jedno z podstawowych usprawnień opisywanej kontynuacji dotyczy liczby zawartych w grze motocykli. W pierwszej części Riding Spirits było ich około stupięćdziesięciu. Tym razem podwojono tę wartość, w wyniku czego w trakcie gry możemy osobiście przetestować ponad 300 sportowych maszyn. Do znanych z pierwszej części producentów motocykli, dodano wiele nowych marek, wśród których nie zabrakło Triumpha, Ducati, czy BMW. W grze pojawiają się także wyjątkowo szybkie prototypy oraz przystosowane do najtrudniejszych typów zawodów stuningowane modele. Pojedynki organizowane są na piętnastu sportowych obiektach, wśród których nie zabrakło słynnej Suzuki, czy też toru Twin Link Motegi.

Riding Spirits II oferuje cztery podstawowe tryby zabawy. Dwa z nich powinny być doskonale znane miłośnikom pierwszej części gry, pozostałe przygotowano wyłącznie z myślą o opisywanej ścigałce. Do tych „klasycznych” trybów można zaliczyć charakteryzujący się uproszczonym modelem jazdy Arcade Mode oraz Career Mode, czyli pełnoprawną karierę. W tym drugim przypadku musimy oczywiście rozsądnie dysponować posiadanymi funduszami, za które zakupimy nowe motocykle, czy też części pozwalające je w znaczny sposób ulepszyć. W trakcie zabawy można w sumie wymieniać około czterdziestu różnych komponentów (opony, zawieszenie, skrzynia biegów itp.).

Pierwszy nowy tryb (100 Battle Mode) opiera się w głównej mierze na zaliczaniu różnorakich wyzwań. Gracz musi na przykład wygrać dany wyścig dysponując jednocześnie określoną przewagą nad rywalami, czy też jako pierwszy osiągnąć wyznaczoną prędkość. Wyzwania są najczęściej bardzo trudne i wymagają doskonałego opanowania maszyny. Drugi tryb zwie się Motard Racing Mode. W tym przypadku bierzemy udział w dość nietypowych wyścigach. Organizowane są bowiem na trasach łączących w sobie klasyczne asfaltowe wyścigi z pojedynkami typu off-road (na żwirze, błocie itp.). Jak można się domyślić, wymagają one sporej wprawy w posługiwaniu się posiadanym dwuśladem. Graficznie Riding Spirits II prezentuje nieco wyższy poziom od swojego poprzednika. Licznych usprawnień doczekała się również oprawa dźwiękowa produktu. Tyczy się to w szczególności realistycznie oddanych odgłosów silników poszczególnych maszyn.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Riding Spirits II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Riding Spirits II Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci