Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XSXPS5SwitchXONE
Okładka RICO London (PS4)

RICO London

Druga odsłona zapoczątkowanego w 2019 roku cyklu FPS-ów od studia Ground Shatter. W RICO London wcielamy się w policjantkę, która przedziera się przez kolejne piętra wieżowca i eliminuje zastępy gangsterów.

Akcji | FPP | FPS | na 2 osoby | policyjne | indie | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | lata 90.

Okładka RICO London (PS4)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RICO London to FPS wydany przez firmę Numskull Games, za którego opracowaniem stoi zespół Ground Shatter. Produkcja stanowi kontynuację dosyć ciepło przyjętej strzelanki z 2019 roku, zatytułowanej RICO.

Fabuła

Jak sugeruje tytuł, RICO London zabiera nas w podróż do stolicy Anglii. Akcja gry toczy się w sylwestra 1999 roku, kiedy to większość mieszkańców tej metropolii wyszła na ulicę, by hucznie przywitać XXI wiek. Główną bohaterką gry jest policyjna inspektor Redfern, która u stóp wieżowca nakrywa na gorącym uczynku handlarzy bronią. Chcąc stłumić przestępczy proceder w zarodku, pozbawiona wsparcia protagonistka musi przedrzeć się przez kolejne piętra budynku i stawić czoła licznym gangsterom.

Mechanika

W RICO London akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki przemierzamy wnętrze wieżowca, na każdym piętrze stawiając czoła istnym tabunom wrogów. Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej części serii, kiedy wchodzimy do nowego pomieszczenia, czas zwalnia, a my zyskujemy krótką chwilę na rozeznanie się w sytuacji i skuteczne oraz efektowne „wyczyszczenie” go z oponentów. O tym, w jakim stylu położyliśmy trupem danego gangstera, informują nas pojawiające się nad nim komiksowe komunikaty.

Sprawę nieco komplikuje fakt, że z kondygnacji na kondygnację spotykamy coraz silniejszych nieprzyjaciół. W miarę postępów jednak my również rośniemy w siłę, zdobywając specjalne ulepszenia oraz perki; nasz potencjał bojowy zwiększa również znajdowany po drodze arsenał (głównie odbierany pokonanym adwersarzom).

Tryby gry

W RICO London można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy (przez Internet lub na podzielonym ekranie).

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry RICO London utrzymano w komiksowej stylistyce znanej z pierwszej odsłony cyklu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe RICO London

16+

PC
PS4
PS5
XONE
XSX
Switch