Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPSVPS4
Okładka Reverie (Switch)

Reverie

Przygodowa gra akcji, dla której źródłem inspiracji były tuzy gatunku pokroju pierwszych odsłon cyklu The Legend of Zelda oraz maoryska mitologia. Gracz wciela się w chłopca przemierzającego fikcyjną wyspę Toromi, zamierzającego rozprawić się ze złowrogimi duchami.

Zręcznościowe | mitologia | 2D | top-down | przygodowe gry akcji

Okładka Reverie (Switch)

producent: Rainbite

wydawca: Eastasiasoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

29mar2018

PSV

10maj2018

PS4

data nieogłoszona

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reverie to przygodowa gra akcji, opracowana przez studio Rainbite. Tytuł stanowi swego rodzaju hołd dla klasyków gatunku pokroju Earthbound czy pierwszych odsłon bestsellerowego cyklu The Legend of Zelda.

Fabuła

Reverie przenosi gracza na fikcyjną, nowozelandzką wyspę zwaną Toromi. Głównym bohaterem gry jest Tai – chłopiec odbywający długą i niebezpieczną podróż celem rozprawienia się ze złowrogimi duchami nękającymi mieszkańców tej krainy.

Fabuła gry nawiązuje do maoryskiej mitologii, a zwłaszcza opowieści o bogu Maui, który przy pomocy potężnej wędki miał wyłowić z morza pierwszy ląd – Nową Zelandię.

Mechanika

Rozgrywka w Reverie nie odbiega od schematu, do jakiego przyzwyczaiły nas wyżej wspomniane tuzy gatunku. W trakcie zmagań eksplorujemy zróżnicowane lokacje (obok obszarów na świeżym powietrzu pojawia się tutaj sześć podziemi), walczymy z napotkanymi po drodze przeciwnikami przy użyciu uzbrojenia zdobytego w toku przygody oraz rozwiązujemy mniej lub bardziej skomplikowane zagadki środowiskowe.

Na drodze prowadzonego boju bohatera stają nie tylko mniejsi lub więksi adwersarze (starcia rozgrywają się w czasie rzeczywistym, toteż kluczem do zwycięstwa jest zarówno posiadanie wystarczająco potężnego ekwipunku, jak i odpowiedni refleks), lecz także wszechobecne pułapki, które należy omijać. Dopełnieniem tego wszystkiego są czekające na odkrycie znajdźki w postaci piór nowozelandzkich ptaków.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Reverie nawiązuje do 16-bitowych klasyków. Całość utrzymano w pixelartowej stylistyce, dzięki czemu sfera wizualna omawianej produkcji może się podobać, nawet pomimo swojej prostoty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

PSV
PS4
Switch