Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOS
Okładka Resident Evil: Degeneration (iOS)

Resident Evil: Degeneration iOS

Mobilny reprezentant kultowego cyklu survival horrorów, luźno nawiązujący do wydarzeń przedstawionych w filmie animowanym o tym samym tytule. Za opracowanie omawianego tytułu odpowiada zespół Ideaworks 3D. Gracze wcielają się w Leona S.

Akcji | TPP | survival horror | zombie

Apple iOS
Okładka Resident Evil: Degeneration (iOS)

producent: Ideaworks

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

12maja2009

12maja2009

App Store

Resident Evil: Degeneration jest mobilną odsłoną kultowego cyklu survival horrorów, bazującą na wydarzeniach, przedstawionych w filmie animowanym o tym samym tytule, którego premiera miała miejsce w październiku 2008 roku. Gra ukazała się na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, a za jej powstanie odpowiada studio Ideaworks 3D, które ma na swoim koncie takie tytuły jak Tomb Raider, Tony Hawk’s Pro Skater czy Colin McRae Rally, wydane na platformie Nokia N-Gage.

Fabuła gry luźno nawiązuje do wydarzeń ukazanych w filmie, a zwłaszcza jego początkowych scen. 7 lat po tragedii, jaka rozegrała się na ulicach Raccoon City, amerykańskie lotnisko Harvardville pada ofiarą ataku hordy żywych trupów. Do akcji wkracza ponownie znany z drugiej i czwartej części Resident Evil Leon S. Kennedy. Jego zadaniem będzie zaś pomóc w ewakuacji ocalałych i oczywiście rozprawić się z krwiożerczymi zombie.

Akcję gry obserwujemy tuż zza głowy naszego protagonisty, który do dyspozycji ma typowe dla serii środki, takie jak nóż i kilka rodzajów broni palnej. Leon S. Kennedy stawia czoła zróżnicowanym przeciwnikom, w tym także nieobecnym w filmie, choć znanym z wcześniejszych odsłon cyklu, Cerberusom i Tyrantom. Interfejs jest prosty i intuicyjny, a eliminację wrogów ułatwia laserowy celownik. Do zarządzania ekwipunkiem oraz zebranymi w trakcie gry danymi wykorzystujemy zaś podręczny PDA, zawierający także mapy poszczególnych lokacji.

Pod względem oprawy Resident Evil: Degeneration stoi na przeciętnym poziomie. Co prawda, poruszamy się we w pełni trójwymiarowym środowisku, ale jakość modeli i postaci pozostawia sporo do życzenia. Gra wykorzystuje także charakterystyczne możliwości urządzeń mobilnych, takie jak wbudowany akcelerometr. Potrząsając smartfonem możemy przeładowywać broń oraz atakować przeciwników wręcz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Resident Evil: Degeneration

Wymagania wiekowe Resident Evil: Degeneration

12+