Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Reset Earth (AND)

Reset Earth

Reset Earth jest platformówką, której akcja toczy się w świecie zniszczonym przez groźnego wirusa i zmiany klimatyczne. Tytuł stanowi część platformy edukacyjnej i został stworzony przez organizację United Nations Environment Programme.

Zręcznościowe | science fiction | zagraj za darmo | platformówki | elementy logiczne | 2D | edukacyjne | side-scroll

Okładka Reset Earth (AND)

data premiery gry:

10lut2021

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reset Earth to dwuwymiarowa platformówka z elementami gry logicznej, której fabuła nawiązuje do szeroko rozumianego kryzysu klimatycznego. Produkcja jest częścią większej platformy edukacyjnej pod tą samą nazwą – jej zadaniem jest nauczenie dzieci, czym jest warstwa ozonowa i jakie ma znaczenie. Tytuł został opracowany i wydany przez organizację United Nations Environment Programme.

Fabuła

Akcja gry toczy się w 2084 roku, na Ziemi. Cywilizacja ludzka została zdziesiątkowana przez groźnego wirusa zwanego GROW, który nie mógłby rozwinąć się na naszej planecie, gdyby warstwa ozonowa nadal istniała. Wcielamy się w nastolatków – Knox, Sagana i Terran – którzy cofają się w czasie, by zapobiec zniszczeniu klimatu.

Mechanika

Reset Earth jest dość klasyczną dwuwymiarową platformówką, w której na świat gry patrzymy z boku (tzw. perspektywa side-scrollowa). Zabawa polega na przemierzaniu lokacji, skakaniu, unikaniu zagrożeń i rozwiązywaniu różnego rodzaju zagadek. Głównym celem rozgrywki jest przejście wszystkich plansz i poznanie wątku fabularnego opracowanego przez twórców.

Warto przy tym odnotować, że kontrolujemy trzy odmienne postacie, a każda z nich posiada słabe i mocne strony. Terran ma doskonałą pamięć, potrafi pokonywać przepaście poruszając się na rozpiętych linach i spowalniać czas. Sagan posiada plecak odrzutowy i umiejętność wysadzania włazów, a Knox hakuje sprzęt i wykorzystuje swoją siłę do przepychania ciężkich obiektów i rozwalania uszkodzonych ścian.

Tryby gry

W Reset Earth możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Choć model rozgrywki Reset Earth wykorzystuje jedynie dwa wymiary, to oprawa graficzna tej produkcji łączy elementy dwu- i trójwymiarowe. Grafika sprawia dość dobre wrażenie, a jej najmocniejszym punktem są oryginalnie zaprojektowane i zróżnicowane plansze – widzimy na nich m.in. zrujnowane budynki i kry lodowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Reset Earth

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND