Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Redshirt (PC)
OkładkaRedshirt (PC)

Redshirt PC

Osadzona w realiach science-fiction satyryczna gra strategiczna symulująca życie szeregowego pracownika stacji kosmicznej, którego ambicją jest stanie się najpopularniejszą osobą na serwisie społecznościowym przyszłości.

Symulacje | science fiction | kosmiczne | humorystyczne | indie

Redshirt Premiera PC

13listopada2013

producent: Tiniest Shark wydawca: Positech Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Redshirt

The Sims 3

The Sims: Średniowiecze

Kudos

Redshirt to humorystyczna strategia społecznościowa osadzona w realiach science-fiction. Gra jest debiutanckim projektem niezależnego studia The Tiniest Shark założonego przez projektantkę Mitu Khandaker. W produkcji pomagało również Positech Games znane głównie z cieszącej się sporą popularnością kosmicznej strategii Gratuitous Space Battles.

Akcja toczy się w XXVII wieku, w czasach gdy ludzkość rozprzestrzeniła się na wiele innych planet poza Ziemią. Gra skupia się na mało znaczących postaciach, które w typowych opowieściach science-fiction pełnią role drugo lub trzecioplanową. Takie osoby zazwyczaj znajdują się w tle, gdy na pierwszy planie biega Han Solo, czy Jean-Luc Picard i często giną wkrótce po pojawieniu się na ekranie. W tej grze wreszcie stają się głównymi bohaterami. Gracze przejmują kontrolę nad szeregowym pracownikiem dużej stacji kosmicznej. Galaktyka, w której osadzona jest akcja, pogrążona jest w gigantycznej wojnie, ale dla naszej postaci znacznie ważniejsze jest stanie się popularnym wśród innych mieszkańców stacji. Miarą tego jest ilość zgromadzonych „przyjaciół" na serwisie społecznościowym nazwanym przewrotnie Spacebook.

Mechaniką rozgrywki Redshirt przypomina odrobinę serię Sims. Przygodę zaczynamy od stworzenia postaci i określenia jej charakterystyk, a następnie musimy odpowiednio pokierować jej codziennym życiem. W trakcie zabawy będziemy m.in. pracowali, podnosili kompetencje, romansowali, próbowali awansować na nowe stanowiska, a nawet podlizywali się kapitanowi, np. podczas partyjki pozbawionego grawitacji golfa. Wszystko to po to, aby zdobyć sympatię innych, co umożliwi nam wspinanie się na kolejne szczeble drabiny społecznej. Jeśli się postaramy możemy nawet wziąć udział w misji poza stacją lub wywalczyć przeniesienie do bardziej prestiżowej placówki.

Wszystko to ukazane zostało z mocnym przymrużeniem oka. Gra jest w dużym stopniu satyrą, ukazującą świat przyszłości, w którym nastąpił niesamowity postęp technologiczny, ale ludzie pozostali równie małostkowi, złośliwi i łasi na komplementy jak w czasach dzisiejszych.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.5 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Redshirt: Odpowiednia dla każdego wieku.

Redshirt Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8