Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Red Skies Over Europe (PC)

Red Skies PC

Red Skies Over Europe

Red Skies to niskobudżetowy, mocno arcade'owy symulator, wykorzystujący teatr wojenny frontu wschodniego II Wojny Światowej. Program napędzany jest sprawdzonym silnikiem gry Pacific Warriors 2: Dogfight.

Symulacje

PC Windows
Okładka Red Skies Over Europe (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16października2004

21lutego2006

pudełko PL

Red Skies to niskobudżetowy, mocno arcade'owy symulator, wykorzystujący teatr wojenny frontu wschodniego II Wojny Światowej. Program napędzany jest sprawdzonym silnikiem gry Pacific Warriors 2: Dogfight (przedstawiającej II WŚ z perspektywy pilotów japońskich i amerykańskich), co w skrócie oznacza, iż mamy do czynienia raczej z efektowną grą zręcznościową, niźli z wierną symulacją zmagań asów przestworzy.

Do wyboru dwie strony konfliktu – Rosjanie oraz Niemcy. Pierwsi nęcą nas aż dwoma maszynami (MiG-3 i Yak-9), drudzy przygotowali tylko jedną, za to niezwykle udaną konstrukcję (Bf-109). Chociaż gra nie szokuje wysokim realizmem czy doskonałym odwzorowaniem realiów, autorzy postarali się, aby większość misji (których to w Red Skies mamy aż czterdzieści) opierała się na rzeczywistych, historycznych wydarzeniach i bitwach (m.in. walki powietrzne nad Moskwą i Berlinem), dzięki czemu pozycja dostarcza nam nie tylko dobrej zabawy, ale i pewną liczbę elementów edukacyjnych. Powietrzne bitwy mają miejsce w czasie trwania wszystkich czterech pór roku, zmagamy się więc z różnymi anomaliami pogodowymi – tutaj także twórcy włożyli wiele pracy, aby wiernie odwzorować wpływ różnego rodzaju warunków atmosferycznych (w tym wolumetryczne chmury oraz opady deszczu i śniegu).

Choć oddane nam do dyspozycji maszyny to w standardowych wersjach klasyczne myśliwce, w grze nie brakuje misji wymagających od nas czegoś więcej, niż tylko umiejętności sprawnego sprowadzania na ziemię maszyn nieprzyjaciela. Czasem musimy wykonać profesjonalny rekonesans, nadzorować nalot na bazę wroga czy wręcz samemu precyzyjnie zbombardować struktury nieprzyjaciela. Z powodu częstszego niż w przypadku Pacific Warriors 2 kontaktu z gruntem, graficy z InterActive Vision znacząco poprawili jakość renderowanych powierzchni płaskich. Stworzono znaczną ilość nowych tekstur, dzięki czemu ląd prezentuje się zdecydowanie okazalej i różnorodniej. Dodatkowo, sterując samolotem mamy możliwość zmiany perspektywy, z jakiej obserwujemy pole bitwy – nad całością czuwa rozbudowany system kamer i widoków. Warto również zwrócić uwagę na niskie wymagania sprzętowe programu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 7.6 / 10 na podstawie 71 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,90 PLN

Wymagania wiekowe Red Skies Over Europe

12+

Wymagania sprzętowe Red Skies

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 128MB RAM, 32MB akcelerator 3D, Windows 98SE/ME/2000/NT/XP, 1 GB HDD

4 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

$H4Y0X

Piotrek.x1999

Realgar

ostatnio oglądali:

Piotrek.x1999

Realgar