Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka World War II: Pacific Heroes (PC)
OkładkaWorld War II: Pacific Heroes (PC)

Druga Wojna Światowa: Eskadra Orłów PC

World War II: Pacific Heroes

Druga Wojna Światowa: Eskadra Orłów to wyprodukowany przez zespół deweloperski firmy City Interactive zręcznościowy symulator lotniczy w realiach II wojny światowej.

Zręcznościowe | II wojna światowa | samoloty | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Druga Wojna Światowa: Eskadra Orłów Premiera PC

20grudnia2003

pudełko PL

20grudnia2003

Gry podobne do Druga Wojna Światowa: Eskadra Orłów

Combat Wings

Wings of War

Pearl Harbor: Zero Hour

Zręcznościowy symulator lotu, którego akcja toczy się podczas II Wojny Światowej, a dokładniej w czasie walk na Pacyfiku pomiędzy siłami amerykańskimi i japońskimi. Akcja gry zaczyna się w momencie ataku na Pearl Harbor, a gracz wciela się w jednego z pilotów amerykańskich wówczas stacjonujących ze swoją eskadrą na lotniskowcu.

Autorzy przygotowali 20 różnych misji, które jednak nie ograniczają się tylko do zestrzeliwania wszystkich wrogich samolotów jakie znajdą się w zasięgu wzroku. Takie zadania są również oczywiście obecne, ale oprócz tego trzeba też m.in. niszczyć japońskie okręty, uczestniczyć w atakach bombowych na wyspy okupowane przez przeciwnika, jak również obsługiwać działka przeciwlotnicze i artylerię w czasie jego ataku na nasze pozycje. Rozgrywkę w czasie całej gry można więc podzielić na dwie części – tę, w której zasiadamy w kokpicie myśliwca Hellcat lub bombowca Dauntless, oraz tę, gdzie musimy z ziemi powstrzymywać przeciwników przy pomocy wspomnianych już działek przeciwlotniczych, etc. Dzięki temu gra nie jest nudna i cały czas dzieje się coś ciekawego. Wpływ na to ma też niewątpliwie odpowiednie zbalansowanie tego tytułu – autorzy starali się dobrze wyważyć elementy typowe dla gier zręcznościowych z realizmem znanym z najróżniejszych symulatorów lotu, aby rozgrywka była strawna zarówno dla amatorów jak i prawdziwych wirtualnych pilotów.

Gra posiada dobrą, pełną efektów specjalnych oprawę graficzną, aczkolwiek do uruchomienia WWII Pacific Heroes nie potrzeba wcale doskonałego sprzętu. Oczywiście na lepszych komputerach oprawa graficzna wygląda znacznie lepiej, lecz dzieło firmy CITY Interactive można już włączyć na P3 600, 128 MB RAM i starszej karcie graficznej.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 194 głosów czytelników.

Druga Wojna Światowa: Eskadra Orłów cena w dniu premiery: 9,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Druga Wojna Światowa: Eskadra Orłów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Druga Wojna Światowa: Eskadra Orłów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 600MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D