Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Combat Wings (PC)

Combat Wings PC

Combat Wings jest zręcznościową strzelaniną, przygotowaną przez polską firmę CITY interactive, odpowiedzialną m.in. za Terrorist Takedown, Wings of Honour i Jet Storm: Modern Dogfights (alias Jetfighter 2015).

Symulacje | II wojna światowa | samoloty | polskie

PC Windows
Okładka Combat Wings (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18listopada2005

19grudnia2005

pudełko PL

Combat Wings jest zręcznościową strzelaniną, przygotowaną przez polską firmę CITY interactive, odpowiedzialną m.in. za Terrorist Takedown, Wings of Honour i Jet Storm: Modern Dogfights (alias Jetfighter 2015). Omawiany produkt nawiązuje do słynnej bitwy w rejonie atolu Midway (4-7 czerwca 1942), podczas której starły się siły Stanów Zjednoczonych z wojskami japońskimi pod dowództwem Isoroku Yamamoto, uznawanego za największego dowódcę morskiego w historii Kraju Chryzantemowego Tronu.

Dzięki niniejszej pozycji bierzemy udział w jednoosobowej kampanii, składającej się z ponad dwudziestu odmiennych misji. W zależności od wykonywanego zadania zasiadamy w kokpicie prawdziwego samolotu z okresu II Wojny Światowej (myśliwiec, bombowiec lub maszyna zwiadowcza) albo też wcielamy się w rolę strzelca, broniącego np. lotniskowca. Zabawę ułatwia nieskomplikowany system sterowania, ale poza trybem arcade’owym developerzy zaimplementowali również opcję symulacyjną.

Oprócz rozgrywki typu single-player otrzymaliśmy możliwość przystąpienia do zmagań wieloosobowych za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu. Multiplayer według klasycznej zasady deathmatch pozwala nie tylko na kontrolowanie samolotów amerykańskich, lecz także na prowadzenie do ataku sił japońskich. Całość uzupełnia elegancka trójwymiarowa grafika i realistyczna wirtualna aura o dynamicznie zmieniających się warunkach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 369 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Combat Wings

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Combat Wings

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, karta graficzna 64 MB VRAM