Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Combat Wings (PC)
OkładkaCombat Wings (PC)

Combat Wings PC

Combat Wings jest zręcznościową strzelaniną, przygotowaną przez polską firmę CITY interactive, odpowiedzialną m.in. za Terrorist Takedown, Wings of Honour i Jet Storm: Modern Dogfights (alias Jetfighter 2015).

Symulacje | II wojna światowa | samoloty | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Combat Wings Premiera PC

18listopada2005

pudełko PL

19grudnia2005

Steam

1maja2020

producent: CI Games / City Interactive wydawca: dtp AG / Anaconda wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Combat Wings jest zręcznościową strzelaniną, przygotowaną przez polską firmę CITY interactive, odpowiedzialną m.in. za Terrorist Takedown, Wings of Honour i Jet Storm: Modern Dogfights (alias Jetfighter 2015). Omawiany produkt nawiązuje do słynnej bitwy w rejonie atolu Midway (4-7 czerwca 1942), podczas której starły się siły Stanów Zjednoczonych z wojskami japońskimi pod dowództwem Isoroku Yamamoto, uznawanego za największego dowódcę morskiego w historii Kraju Chryzantemowego Tronu.

Dzięki niniejszej pozycji bierzemy udział w jednoosobowej kampanii, składającej się z ponad dwudziestu odmiennych misji. W zależności od wykonywanego zadania zasiadamy w kokpicie prawdziwego samolotu z okresu II Wojny Światowej (myśliwiec, bombowiec lub maszyna zwiadowcza) albo też wcielamy się w rolę strzelca, broniącego np. lotniskowca. Zabawę ułatwia nieskomplikowany system sterowania, ale poza trybem arcade’owym developerzy zaimplementowali również opcję symulacyjną.

Oprócz rozgrywki typu single-player otrzymaliśmy możliwość przystąpienia do zmagań wieloosobowych za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu. Multiplayer według klasycznej zasady deathmatch pozwala nie tylko na kontrolowanie samolotów amerykańskich, lecz także na prowadzenie do ataku sił japońskich. Całość uzupełnia elegancka trójwymiarowa grafika i realistyczna wirtualna aura o dynamicznie zmieniających się warunkach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 378 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Combat Wings

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Combat Wings Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB VRAM