Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Reckless Racing Ultimate Edition (PC)
OkładkaReckless Racing Ultimate Edition (PC)

Reckless Racing Ultimate Edition PC

Specjalna wersja gry znanej z urządzeń mobilnych, przygotowana z myślą o użytkownikach Windows 8.

Wyścigi | samochodowe | top-down

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reckless Racing Ultimate Edition Premiera PC

26października2012

producent: Pixelbite wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Reckless Racing Ultimate Edition

Trackmania Nations Forever

Excessive Speed

Micro Machines v4

Reckless Racing Ultimate to zręcznościowa gra wyścigowa typu top-down, nawiązująca do klasycznych hitów w stylu Death Rally czy Micro Machines. Produkcja stanowi przygotowaną specjalnie dla użytkowników Windows 8 wersję gry, która zadebiutowała w 2010 roku na urządzeniach przenośnych z iOS i Androidem na pokładzie. Producentem tytułu jest założone przez weteranów branży szwedzkie studio Pixelbite, specjalizujące się w grach na platformy mobilne.

Reckless Racing Ultimate pozwala zasiąść za kierownicą 24 fikcyjnych samochodów i wziąć udział w serii szalonych wyścigów, rozgrywanych na asfalcie, szutrze, piasku, śniegu lub trasach mieszanych. Samochody podzielone są na 4 klasy, a każda z nich w nieco inny sposób zachowuje się na każdej z tych nawierzchni. W miarę postępów w grze zarabiamy gotówkę, za którą możemy nabyć do swojego garażu kolejne modele. Możemy również zmodyfikować te już posiadane, zarówno pod kątem wizualnym (malowanie, odcień szyb czy felgi), jak i mechanicznym, nabywając części poprawiające osiągi silnika oraz przyczepność samochodu.

Tryb kariery pozwala wziąć udział w 20 zróżnicowanych turniejach, każdy składający się z 3-5 etapów. Prócz typowych wyścigów, w których naszym celem jest dojechanie do mety na pierwszym miejscu, pojawiają się również tryby Hot Lap, gdzie liczy się czas najlepszego okrążenia i Elimination, w którym na końcu każdego z okrążeń ostatni kierowca odpada z wyścigu. W każdym z powyższych turniejów możemy wziąć udział wielokrotnie, zarabiając w ten sposób pieniądze i poprawiając swoje wyniki. Prócz opcji kariery twórcy przygotowali serię 50 wyścigów w trybie arcade oraz możliwość rozegrania pojedynczego etapu na dowolnie wybranej trasie. W grze nie zabrakło też opcji zabawy sieciowej, w której możemy zmierzyć się z losowo wybranym przeciwnikiem lub zaprosić do gry naszych przyjaciół z usługi Xbox Live.

Oprawa graficzna gry jest szczegółowa i w porównaniu ze swą mobilną prekursorką prezentuje bardzo wysoki poziom. Model jazdy jest czysto zręcznościowy – autorzy zadbali jednak o fizykę zachowania samochodu, dzięki czemu nawierzchnia i środowisko mają znaczący wpływ na przebieg rywalizacji. Do sterowania możemy wykorzystać mysz, klawiaturę lub gamepada, choć gra współpracuje również z nowoczesnymi monitorami dotykowymi. Czas spędzony z Reckless Racing Ultimate można dodatkowo wydłużyć, nabywając w sklepie dodatki DLC, rozszerzające grę o nowe tryby (Drift, Gymkhana), trasy i samochody. Dla lubiących wyzwania przygotowano zaś całkiem pokaźny zestaw osiągnięć do odblokowania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Reckless Racing Ultimate Edition cena w dniu premiery: 17,99 PLN

Wymagania wiekowe Reckless Racing Ultimate Edition: Odpowiednia dla każdego wieku.

Reckless Racing Ultimate Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Windows 8