Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Realms of the Haunting (PC)
OkładkaRealms of the Haunting (PC)

Realms of the Haunting PC

Główny bohaterem gry Realms of the Haunting jest Adam Randall – syn pastora, który na polecenie tajemniczego księdza wyrusza do zlokalizowanej w Wielkiej Brytanii wioski o nazwie Hellston. Kapłan wyznacza młodzieńcowi zadanie zbadania opuszczonej posiadłości.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Realms of the Haunting Premiera PC

10stycznia1997

producent: Gremlin Interactive wydawca: Interplay Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Główny bohaterem gry Realms of the Haunting jest Adam Randall – syn pastora, który na polecenie tajemniczego księdza wyrusza do zlokalizowanej w Wielkiej Brytanii wioski o nazwie Hellston. Kapłan wyznacza młodzieńcowi zadanie zbadania opuszczonej posiadłości. Adam nie daje się długo prosić, tym bardziej, że olbrzymia budowla ma rzekomo związek z zagadkową śmiercią jego ojca, pełniącego w Hellston funkcję miejscowego pastora. Wkrótce po przybyciu do posiadłości Randall odkryje, że zbudowano ją na ruinach świątyni poświęconej Szatanowi, a tajemniczy ksiądz w rzeczywistości jest pięćsetletnim czarnoksiężnikiem, marzącym o zalaniu świata istotami z Piekła rodem.

Autorzy Realms of the Haunting spróbowali połączyć klasyczną przygodówkę z grą akcji osadzoną w perspektywie pierwszej osoby. Oba elementy są w produkcie firmy Gremlin Interactive niezwykle istotne, chociaż zagadki logiczne w wielu momentach wydają się mieć dominujące znaczenie. Miłośnicy eksploatowania szarych komórek muszą mieć jednak na uwadze, że od czasu do czasu przyjdzie im się zmierzyć z licznymi przedstawicielami piekielnej hordy i będą to potyczki typowo zręcznościowe, podobne do zmagań z tradycyjnych FPS-ów: Doom, Duke Nukem 3D, czy Blood.

W trakcie gry Adam Randall porusza się pomiędzy czterema wymiarami: Hellud (ziemskim), Sheol (piekielnym), Raquia (duchowym) i Arqua (boskim). W każdym świecie na eksplorację czekają liczone w setkach lokacje, wypełnione przedmiotami, bohaterami niezależnymi oraz całą masą potworów. W grze poruszamy się podobnie jak w innych FPS-ach, za pomocą klawiszy kursorów. Cały czas aktywny jest jednak kursor myszy, za pomocą którego możemy rozmawiać z napotykanymi postaciami, kolekcjonować rozrzucone tu i ówdzie rzeczy, oraz przede wszystkim rozwiązywać zagadki.

Gra oferuje mówione dialogi oraz blisko półtorej godziny przerywników FMV (Full Motion Video). Aby złożyć to w całość, autorzy potrzebowali aż czterech płyt CD.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Realms of the Haunting: 16+