Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2PC
Okładka Real World Golf (PS2)

Real World Golf

Symulator gry w golfa, w którym wykorzystano możliwości nowatorskiego, opatentowanego urządzenia o nazwie Gametrak.

Sportowe | golf

Okładka Real World Golf (PS2)

producent: Aqua Pacific

wydawca: In2Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

21lip2005

PS2

26sie2005

PC

Real World Golf to premierowa pozycja na PC, opierająca się na możliwościach nowatorskiego, opatentowanego urządzenia o nazwie Gametrak i sprzedawana wraz z nim. Cała rewolucyjność tej maszynerii polega na tym, iż poczynaniami postaci zza szklanego ekranu kierujemy poprzez odpowiednie poruszanie tymi częściami ciała, na których uprzednio umieściliśmy specjalne czujniki ruchu. Każdy nasz ruch jest skrupulatnie rejestrowany przez Gametraka, zaś efekty możemy w czasie rzeczywistym zaobserwować na ekranie naszego monitora. Wszystko to przypomina stosowaną dosyć powszechnie w grach komputerowych technologię Motion Capture.

Ten niezwykle oryginalny pomysł zapewnia potencjalnemu graczowi całkowicie nowe doświadczenia oraz oferuje niezwykle realistyczną rozrywkę. Magnesem przyciągającym amatorów elitarnego sportu do Real World Golf ma być właśnie możliwość niemal pełnego uczestnictwa w rozgrywkach na polu golfowym. Dzięki specjalnemu mini-kijowi golfowemu, który znajduje się w pudełku z grą, każdy posiadacz komputera może, bez konieczności inwestowania w kosztowne kije, wynajmowania całych pól golfowych, ba, nawet bez wychodzenia z domu, wygrywać turnieje i poczuć się niczym Tiger Woods. Co więcej, jeśli gracz przygodę z prawdziwym golfem rozpoczął już wcześniej i dysponuje własnym zestawem kijów, z pewnością będzie szczęśliwy z możliwości wykorzystania w grze prawdziwego, wymiarowego kija do golfa.

Autorzy poczynili wiele starań, by rozgrywka w Real World Golf mogła stać się konkurencją dla prawdziwej, poważnej gry. W zależności od aktualnego położenia oraz warunków pogodowych, symulator wymaga od gracza dobrania odpowiedniej postawy, siły uderzenia czy podkręcenia piłeczki. Po drugiej stronie ekranu czeka na nas pięć szczegółowo dopracowanych, 18-dołkowych pól golfowych, osiem odmiennych postaci do wyboru (zadowolone powinny być panie, gdyż aż połowa zawodników należy do płci pięknej) oraz cztery zajmujące tryby rozgrywki: Career Mode, Championship Play i Four-Player Tournament, przeznaczony do rozgrywki wieloosobowej oraz Party Games, oferujący kilka rozluźniających mini-trybów gry (np. car smashing, golf darts, target practice).

Zanim zaczniemy grę, powinniśmy się przygotować na ewentualność wystąpienia różnych niekorzystnych warunków pogodowych, w tym nawet na grę przy porywistym wietrze – całe szczęście, Gametrak takich doświadczeń oddawać jeszcze nie potrafi, wiec musimy się zadowolić jedynie przekazem wizualnym. Poczynaniom naszym oraz naszych rywali przez cały czas przygląda się legendarny komentator golfowy, Peter Alliss, który nie omieszka skomentować od czasu do czasu zaistniałych wydarzeń. Jeśli zaś gracz w temacie omawianego sportu jest zielony niczym trawa na polu golfowym, z całą pewnością powinien skorzystać z kompleksowego samouczka oraz trybu praktyki. Liczne filmy szkoleniowe oraz gry treningowe szybko przeobrażą kompletnego nowicjusza w zaawansowanego konesera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Real World Golf

Klasyfikacja PEGI Real World Golf

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Real World Golf

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Game Trak
Real World Golf 2007 w produkcji
Real World Golf 2007 w produkcji

wiadomość21 czerwca 2006

W ubiegłym roku na rynku ukazała się nietypowa, bo wykorzystująca kontroler o nazwie Gametrak, gra Real World Golf. Tytuł został entuzjastycznie przyjęty wśród maniaków nowinek technicznych, ale nie przekonał do siebie szerszego grona odbiorców. Najwyraźniej jednak nie przeszkadza to jego twórcom, ekipie Mad Catz, w pracach nad sequelem produktu, oznaczonym numerkiem 2007.

PC
PS2