Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4XONEiOSAND
Okładka R.B.I. Baseball 17 (PS4)
OkładkaR.B.I. Baseball 17 (PS4)

R.B.I. Baseball 17

Kolejna część serii zręcznościowych gier sportowych poświęconych bejsbolowi, nad którą pieczę sprawuje studio Major League Baseball Advanced Media.

Sportowe | baseball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

R.B.I. Baseball 17 Premiera

28mar2017

PS4 XONE iOS

4kwi2017

AND

Gry podobne do R.B.I. Baseball 17

R.B.I. Baseball 14

Super Mega Baseball 2

MLB: The Show 17

R.B.I. Baseball 17 to kolejna odsłona wydawanej na platformie PS4, XONE itd. zręcznościowej serii sportowej poświęconej bejsbolowi. Za stworzenie gry odpowiada niezmiennie utworzone przez amerykańską ligę MLB studio Major League Baseball Advanced Media, które w roku 2014 z powodzeniem wskrzesiło tę klasyczną markę, zapoczątkowaną jeszcze pod koniec lat 80. ubiegłego wieku na konsoli Nintendo Entertainment System. W porównaniu z poprzednimi odsłonami serii, edycja 2017 ominęła liczne grono graczy pecetowych.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w R.B.I. Baseball 17 nie odbiega od rozwiązań, znanych z wcześniejszych części cyklu. W grze stajemy więc na czele jednej z drużyn amerykańskiej ligi MLB, aby wziąć udział w rozgrywkach ligi bejsbolowej sezonu 2017. W odróżnieniu od większości współczesnych gier sportowych, stawiających sobie za cel możliwie jak najbardziej realistyczne odzworowanie stadionowych zmagań, cykl studia MLB Advanced Media stawia raczej na aspekt zręcznościowy. Dzięki temu jednak, mechanika zabawy – w tym całkiem zaawansowany system uderzeń – nie powinien sprawiać problemu nawet zupełnie początkującym graczom.

Zgodnie z tradycją serii, R.B.I. Baseball 17 może pochwalić się pełną licencją amerykańskiej ligi MLB, tak więc w grze otrzymujemy do dyspozycji 30 realnie istniejących aren sportowych oraz 30 rzeczywistych drużyn ligi MLB, wraz z potężną bazą ponad tysiąca zawodników, opisanych dokładnymi i realnymi statystykami. Aktualność powyższych danych gwarantują zaś stałe aktualizacje, publikowane przez twórców gry w trakcie trwania całego sezonu. Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu, sporą atrakcję stanowi jednak również możliwość rozgrywania meczów klasycznymi składami z poprzednich sezonów rozgrywkowych.

Tryby gry

Głównym trybem zabawy w R.B.I. Baseball jest tradycyjnie możliwość rozegrania pełnego sezonu ligi MLB, wraz z decydującymi o ostatecznym kształcie tabeli rozgrywkami postsezonowymi. Twórcy gry pozostawili jednak graczom możliwość rozegrania pojedynczego meczu ze sztuczną inteligencją bądź innym graczem. Na konsolach stacjonarnych opcja ta dostępna jest zarówno przez internet, jak i w trybie lokalnym.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PS4, XONE itd. R.B.I. Baseball 17 nie wnosi zbyt wielu nowości w kwestiach technicznych, koncentrując się głównie na sprawach merytorycznych i uaktualnieniu danych drużyn oraz zawodników. Otrzymujemy więc przyzwoitą, choć nie rzucającą na kolana oprawę wizualną, która jednak równie dobrze prezentuje się na ekranach telewizorów, jak i niewielkich ekranach urządzeń mobilnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe R.B.I. Baseball 17: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
XONE
iOS
AND