Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Rayman Rush (PS1)

Rayman Rush PS1

Poboczna odsłona popularnego cyklu gier platformowych, w której gracz ściga się z innym graczem bądź ze sztuczną inteligencją na trasach inspirowanych lokacjami znanymi z poprzednich części cyklu.

Zręcznościowe | TPP

Sony PlayStation 1
Okładka Rayman Rush (PS1)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

8lipca2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rayman Rush to wydana na platformę PS1 w 2002 roku poboczna odsłona popularnego cyklu gier platformowych stworzonych przez firmę Ubisoft. Tytuł jest grą imprezową, w której gracze wcielają się w postacie znane z tradycyjnych części serii i ścigają się ze sobą na różnorodnych arenach. Jest to uproszczona wersja znanej z innych platform sprzętowych gry Rayman M.

Mechanika

W Rayman Rush na PS1 do dyspozycji gracza oddano siedem postaci doskonale znanych fanom platformowych odsłon cyklu. Pośród nich znajdziemy między innymi tytułowego Raymana, jego towarzysza Globoksa oraz pirata Razorbearda. Wybrany zawodnik uczestniczy w szeregu wyścigów po jedenastu zwariowanych torach, tematycznie inspirowanych poziomami z dwóch pierwszych odsłon Raymana. W przeciwieństwie do wersji gry na inne platformy, wydanych pod tytułem Rayman M, w edycji na pierwszą konsolę firmy Sony nie znalazł się tryb Battle, w którym postacie zamiast ścigać się ze sobą, walczą na specjalnie zaprojektowanych do tego celu arenach.

Tryby gry

Produkcja firmy Ubisoft oferuje pięć wariantów zabawy. Championship pozwala na zmierzenie się ze sztuczną inteligencją bądź drugim graczem na kolejnych trasach w ramach mistrzostw. W trybie Lums do samego ścigania się dochodzi wymóg zbierania porozrzucanych po mapach przedmiotów. Target Mode każe samotnemu graczowi jak najszybciej ukończyć dany poziom, a po drodze strzelać do motyli dających premię czasową. Time Attack to klasyczny wyścig z czasem, natomiast Training pozwala na spokojną naukę zasad gry oraz poznawanie tras.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Rayman Rush

Wymagania wiekowe Rayman Rush

odpowiednia dla każdego wieku