Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Rat Attack! (PS1)

Rat Attack! PS1

Trójwymiarowa zręcznościówka, w której posiadacze PlayStation 1 przejmują kontrolę nad członkami kociego oddziału. Ich zadaniem jest powstrzymanie szczurzej inwazji na Ziemię.

Zręcznościowe | zwierzęta | koty

Sony PlayStation 1
Okładka Rat Attack! (PS1)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

31sierpnia1999

Skierowana do nastolatków zręcznościówka, w której główne role grają antropomorficzne zwierzęta. Celem zabawy jest wyłapywanie wszystkich biegających po planszy szczurów za pomocą energetycznego lassa.

Fabuła

Para szczurów laboratoryjnych, Washington i Jefferson, zostaje wysłana w ramach eksperymentu w kosmos. Dochodzi do wypadku, w wyniku którego oba gryzonie zyskują niezwykłą inteligencję. Po pewnym czasie wracają na Ziemię, zbierają armię swoich pobratymców i podejmują się próby przejęcia władzy nad światem. Powstrzymać ich może tylko organizacja kotów, którą kieruje naukowiec Rex Julius, wynalazca odpowiedzialny za stworzenie szeregu gadżetów umożliwiających powstrzymanie szczurów w humanitarny sposób.

Mechanika

Rat Attack! to prosta zręcznościówka, w której kamera prezentuje akcję w rzucie izometrycznym. Posiadacze konsoli kierują jednym z wybranych kotów, a ich celem jest złapanie w specjalne energetyczne pola określonej liczby szczurów, a następnie wejście z nimi w pole zwane „Destruktorem”. Każdy kontakt z przeciwnikiem lub niektórymi elementami otoczenia skutkuje uwolnieniem wszystkich schwytanych wcześniej w laserowe lasso gryzoni. Zabawę urozmaicają pojawiające się na planszach przedmioty. Część z nich zwiększa możliwości kierowanej postaci, inne utrudniają zadanie, zmieniając na chwilę przyciski sterowania lub spowalniając kociego agenta. Na końcu każdej sekwencji map twórcy umieścili bossa – pokonanie go wymaga opracowania konkretnej taktyki i znalezienia słabego punktu.

Obok trybu dla samotników autorzy przygotowali też moduł wieloosobowy, w którym na wspólnym ekranie może rywalizować na punkty dwóch graczy. W tym trybie występują różne rodzaje szczurów, a każdy z nich zapewnia określoną liczbę punktów.

Kwestie techniczne

Rat Attack! to kolorowa trójwymiarowa zręcznościówka, w której wszystkie postacie i scenerie są stworzone w karykaturalnym stylu. Produkcja stara się w humorystyczny sposób opowiadać historię w tle i jest kierowana do nastoletnich odbiorców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Rat Attack!

12+