Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPC
Okładka Rakuen (Switch)
OkładkaRakuen (Switch)

Rakuen

Gra przygodowa z elementami RPG, w której wcielamy się w chłopca przemierzającego baśniową krainę; protagonista musi poddać się serii prób polegających na pomocy mieszkańcom, by dzięki temu spotkać się ze spełniającym życzenia Strażnikiem Lasu.

Przygodowe | fantasy | elementy RPG | elementy logiczne | 2D | indie

Rakuen Premiera

10maj2017

PC

23mar2023

Switch

Gry podobne do Rakuen

Syberia 3

Spiritfarer

To the Moon

Rakuen to gra przygodowa z elementami RPG, opracowana głównie przez niezależną producentkę Laurę Shigiharę. Produkcja, dla której źródłem inspiracji było między innymi To The Moon, pojawiła się na platformie PC.

Fabuła

Głównym bohaterem Rakuen jest chłopiec mieszkający w szpitalu. Matka protagonisty stara się umilić mu pobyt w placówce, czytając mu jego ulubioną książkę, której akcja toczy się w fantastycznej krainie Morizora's Forest. Pewnego dnia chłopiec prosi swoją rodzicielkę, by udała się z nim w podróż do świata z tej bajki – niczym główny bohater opowieści zamierza bowiem poddać się serii prób, którą zwieńczy spotkanie ze spełniającym życzenia Strażnikiem Lasu.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Rakuen akcję ukazano z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci. W trakcie zabawy przemierzamy baśniowe lokacje zamieszkiwane przez alter ego pacjentów poznanych przez chłopca w szpitalu; możemy więc spotkać młodą kobietę będącą w śpiączce, czy choćby starca narzekającego na samotność. W toku przygody protagonista prowadzi z nimi rozmowy i wykonuje dla nich zadania, co pomaga im poradzić sobie z trapiącymi ich problemami; w ten sposób chłopiec nie tylko poznaje historie poszczególnych postaci, lecz także tajemnicę związaną z samym szpitalem. Na uwagę zasługuje fakt, że tytuł jest pozbawiony przemocy – zamiast walki zabawę urozmaicają zagadki logiczne i środowiskowe, a całość została doprawiona solidną dawką humoru.

Kwestie techniczne

Rakuen posiada prostą, pixelartową grafikę. Całość może się podobać dzięki przyjemnej dla oka stylistyce i bogatej kolorystyce baśniowej krainy, która kontrastuje z surowym wystrojem szpitala.

Ostatnia modyfikacja 23 marca 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rakuen: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
Switch