Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWWPC
Okładka Ragnarok Journey (WWW)
OkładkaRagnarok Journey (WWW)

Ragnarok Journey

Opracowana przez studio Gravity Interactive przeglądarkowa gra MMORPG, czerpiąca garściami z dorobku marki Ragnarok Online.

RPG | zagraj za darmo | MMORPG | sandbox | przeglądarkowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ragnarok Journey Premiera

27mar2017

WWW

13cze2017

PC

Gry podobne do Ragnarok Journey

The Pride of Taern

Therian Saga

MU Ignition

Ragnarok Journey jest grą typu MMORPG, opracowaną przez studio Gravity Interactive. Produkcja czerpie garściami z dorobku marki Ragnarok Online, a oprócz niezliczonej ilości elementów charakterystycznych dla tej serii zawiera również kilka nowości.

Fabuła

Podobnie jak ma to miejsce w pozostałych produkcjach spod znaku Ragnarok, w Ragnarok Journey trafiamy do fantastycznego świata inspirowanego mitologią nordycką. Kolejne wątki fabuły poznajemy nie tylko poprzez rozmowy z postaciami niezależnymi, lecz także w trakcie wykonywania zlecanych przez nie zadań.

Mechanika

Zabawę w Ragnarok Journey rozpoczynamy od stworzenia postaci, by następnie oddać się eksploracji rozległego świata, wypełnianiu misji, kolekcjonowaniu coraz potężniejszego ekwipunku oraz rozwijaniu herosa. W toku przygody zdobywamy punkty doświadczenia i awansujemy na kolejne poziomyto właśnie wtedy do głosu dochodzi jedno z nowych rozwiązań, jakim jest automatyzacja procesu ulepszania poszczególnych statystyk. Choć gracze w dalszym ciągu mogą sami decydować o tym, jakie cechy rozwijać w pierwszej kolejności, gra może to robić za nich, podążając najbardziej optymalną ścieżką zależną od wybranej wcześniej klasy. Potencjalna automatyzacja obejmuje też inne aspekty zabawy, a nawet cały proces walki i wypełniania questów.

W miarę odnoszonych postępów zdobywamy nowe umiejętności specjalne, gwarantujące przewagę na polu bitwy. Walka jest nieodłącznym elementem zabawy – na naszej drodze stają zróżnicowani oponenci, przeciwko którym możemy wykorzystać zarówno broń białą i dystansową, jak i magię. Co ciekawe, z większością adwersarzy mogliśmy się zapoznać jeszcze w pierwszym Ragnarok Online.

Pomimo że bez trudu można się bawić w pojedynkę, pozycja rozwija skrzydła w trakcie rozgrywki wysokopoziomową postacią z innymi osobami. Gracze mogą tworzyć gildie bądź dołączać do już istniejących, a komunikację ułatwia wbudowany czat. Ponadto znalazło się tu miejsce dla codziennych wyzwań z nagrodami, specjalnych wydarzeń, czy wreszcie sklepu dla tak zwanych VIP-ów, gdzie można robić zakupy za realną gotówkę.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Ragnarok Journey nie zaskakuje jakością wykonania – gra wygląda lepiej od pierwszej odsłony cyklu Ragnarok Online, lecz daleko jej do poziomu prezentowanego przez drugą część serii. Podobać się może klimatyczny soundtrack skomponowany na potrzeby pierwowzoru wydanego w 2002 roku.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Ragnarok Journey: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ragnarok Journey Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 1.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows XP
WWW
PC