Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka R-Type Delta (PS1)
OkładkaR-Type Delta (PS1)

R-Type Delta PS1

Czwarta odsłona popularnej serii shoot'em upów i jednocześnie pierwsza, w której zastosowano grafikę 3D. Produkcja standardowo cechuje się wysokim poziomem trudności i pozwala sprawdzić swój refleks jako pilot bojowego statku kosmicznego.

Zręcznościowe | kosmiczne | shoot 'em up | kosmici

Kolekcja gier
Obserwuj grę

R-Type Delta Premiera PS1

19listopada1998

producent: Irem wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do R-Type Delta

Re-Loaded

RayStorm

Omega Boost

R-Type Delta to wydana na PS1 kolejna część popularnej serii zręcznościowych strzelanek kosmicznych stworzona przez ojców cyklu, działające w branży od lat siedemdziesiątych XX wieku studio Irem. To jednocześnie pierwsza odsłona, w której zastosowano oprawę 3D.

Fabuła

Rok 2163. Astronomowie z azjatyckiego obserwatorium przyjmują, że niezidentyfikowane obiekty, które wleciały w atmosferę Ziemi, były meteorami. Jakiś czas później w wielu miastach pojawiają się problemy z energią i poprawnym funkcjonowaniem urządzeń elektrycznych. Wkrótce wychodzi na jaw, że to element ataku ze strony Imperium Bydo. Na skutek działań wrogiej cywilizacji ludzkość traci kontrolę nad zdolną niszczyć planety stacją bojową Moritz-G. Świat staje na krawędzi zagłady. Jego ostatnią nadzieją jest grupa pilotów kosmicznych myśliwców.

Mechanika

R-Type Delta nie odchodzi od rozwiązań zastosowanych w poprzednich częściach cyklu. Ponownie gracze przejmują kontrolę nad lecącym w prawo statkiem, a ich zadaniem jest wyeliminowanie napotkanych wrogów oraz utrzymanie się przy życiu. Autorzy ze studia Irem oddali do dyspozycji graczy kilka rodzajów myśliwców, które różnią się posiadanym uzbrojeniem oraz cechami specjalnymi. Nowością w R-Type Delta jest system Dose, w ramach którego gracze mogą absorbować ataki wrogów i kumulować je w energię potrzebną do odpalenia supernowoczesnej i bardzo potężnej broni.

R-Type Delta pozwala tradycyjnie sprawdzić się fanom wyzwań w próbach ukończenia gry na wyższych poziomach trudności. Za pomyślne zwieńczenie historii mogą oni odblokować dodatkowy statek bojowy.

Kwestie techniczne

R-Type Delta to pierwsza gra z serii przygotowana w trójwymiarze. W ramach ukłonu dla fanów marki autorzy przygotowali m.in. szczegółowe modele 3D kilku pojazdów, które pojawiły się we wcześniejszych częściach. W trakcie zabawy w tle przygrywa mieszanka muzyki techno i rock, odpowiednio dopasowana do stylistyki plansz.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe R-Type Delta: 12+