Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Thunder Force V (PS1)
OkładkaThunder Force V (PS1)

Thunder Force V PS1

Zręcznościowa, side-scrollowana strzelanka 2D, w której posiadacze konsoli przejmują kontrolę nad bojowym statkiem kosmicznym. Produkcja jest konwersją z Segi Saturn i jednocześnie piątą odsłoną cyklu Thunder Force.

Zręcznościowe | kosmiczne | shoot 'em up | 2.5D | strzelanki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Thunder Force V Premiera PS1

21maja1998

producent: Technosoft wydawca: Technosoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Thunder Force V

Blast Radius

R-Type Delta

G-Police: Weapons of Justice

Piąta odsłona cyklu zręcznościowych strzelanek, przygotowana przez specjalizujące się w tym gatunku studio Technosoft. Tytuł jest konwersją gry wydanej oryginalnie na Segę Saturn w 1997 roku.

Fabuła

Świat przyszłości. Ludzkość wchodzi w posiadanie ultranowoczesnego pojazdu kosmicznego „Rynex”, który uczestniczył w wydarzeniach przedstawionych w Thunder Force IV. Na księżycowej kolonii Babel powstaje superkomputer Guardian, który ma pomóc zrozumieć i wykorzystać nieznaną technologię. Udaje mu się dokonać szeregu odkryć, które zmieniają ziemski świat. Pewnego dnia zyskuje jednak świadomość i postanawia wykorzystać posiadane ogromne możliwości. Atakuje Błękitną Planetę i z łatwością pokonuje sprawujący na niej władzę rząd. Ostatnią nadzieją ludzi jest utalentowana pilot Cenes Crawford oraz grupa jej przyjaciół ze szwadronu.

Mechanika

Thunder Force V to zręcznościowa strzelanka, w której kierowany przez graczy pojazd porusza się w prawo, starając się wyeliminować wszystkich napotkanych wrogów. Autorzy przygotowali kilka różniących się stylistyką poziomów, na których testowane są nasza zręczność i koordynacja oko-ręka. Tradycyjnie na każdej mapie, obok dziesiątek mniejszych przeciwników, czekają również potężniejsi i dużo więksi bossowie.

W porównaniu do poprzednich części cyklu autorzy zmodyfikowali kilka elementów. Najważniejsze zmiany w mechanice dotyczą uzbrojenia – tym razem gracze nie zbierają przedmiotów, by ulepszać ekwipunek. W każdym momencie mogą też wykorzystać posiadane zapasy energii, by na krótką chwilę złączyć posiadane bronie w jedno potężniejsze narzędzie destrukcji.

W ramach postępów w grze odblokowywane są kolejne nagrody, jak utwory muzyczne czy grafiki koncepcyjne, które pojawiają się do obejrzenia lub odsłuchania w specjalnym module. Żywotność produkcji zwiększa również kilka poziomów trudności do wyboru.

Kwestie techniczne

W Thunder Force V twórcy ze studia Technosoft zastosowali po raz pierwszy w serii trójwymiarowe sprite’y pojazdów. Tła nadal pozostały dwuwymiarowe. Konwersja na PS1 zawiera ponadto szereg uproszczeń graficznych w porównaniu do edycji z Segi Saturn. W zamian autorzy przygotowali kilka dodatkowych utworów muzycznych czy prezentujące fabułę wstawki filmowe. Thunder Force V robi również użytek z możliwości kontrolera DualShock, umożliwiając dobieranie odpowiedniej prędkości poruszania statku w zależności od stopnia wychylenia gałki analogowej.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Thunder Force V: 12+