Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PC
Okładka Quar: Infernal Machines (PS4)

Quar: Infernal Machines

Quar: Battle for Gate 18

Strategia turowa wykorzystująca urządzenia do rzeczywistości wirtualnej, stworzona przez studio Steel Wool Games, twórców Flyhunter Origins. Quar: Battle for Gate 18 jest osadzone w fantastycznym świecie zamieszkiwanym przez cywilizację humanoidalnych istot o nazwie Quar.

Strategiczne | FPP | turowe | widok izometryczny | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Quar: Infernal Machines (PS4)

data premiery gry:

5kwi2016

PC

15mar2019

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Quar: Battle for Gate 18 na PS4 i PC jest strategią turową, stworzoną przez studio Steel Wool Games, mające na swoim koncie dosyć ciepło przyjęte Flyhunter Origins.

Fabuła

Akcja Quar: Battle for Gate 18 na PS4 i PC rozgrywa się w fantastycznym świecie, w którym przez pięć tysięcy lat rozwijała się cywilizacja tytułowych Quar. Istoty te przypominają zwierzęta o humanoidalnych cechach, a ich ścieżka rozwoju mocno inspirowana jest historią ludzkiej cywilizacji. Quar, którzy początkowo mieszkali w budowanych z błota domach, z czasem opracowali technologie pozwalające im na pozyskiwanie większej ilości pożywienia, budowanie kamiennych murów, czy choćby wytwarzanie narzędzi koniecznych do przetrwania w niegościnnym, pełnym wrogich stworzeń świecie. Kwitnąca cywilizacja nie mogła uniknąć konfliktów o władzę, toteż Quar na siedemset lat pogrążyli się w wojnie domowej. Krucjata Alykindera ma szansę położyć kres tej patowej sytuacji poprzez podbój wszystkich należących do Quar ziem. Gracz bierze udział w jednej z bitew - walce o tytułową Gate 18.

Mechanika

Quar: Battle for Gate 18 na PS4 i PC jest strategią turową rozgrywającą się w trójwymiarowym środowisku. Akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przejść do perspektywy pierwszej osoby. W ten sposób gracz może przechadzać się po swojej bazie i przyglądać z bliska wykonywanym przez podwładnych czynnościom. Zdobycie o nich dodatkowych informacji ułatwia zaimplementowana w grze encyklopedia, zwana Quarpedia, w której znalazło się sporo danych na temat poszczególnych jednostek.

Fabularna kampania dla pojedynczego gracza składa się z kilkunastu misji, zróżnicowanych pod względem poziomu trudności i typu zadań czekających na wykonanie. Rozgrywka toczy się na różnorodnych mapach, od rozmieszczonych w lasach posterunków, przez okopy, po wielką bitwę o tytułowe miasto. Pomiędzy kolejnymi etapami gracz wraca do bazy, gdzie dba nie tylko o zaplecze technologiczne zapewniające rozwój jednostek, lecz także o morale żołnierzy. Przykładowo, warsztat dostarcza ulepszenia pojazdów, z kolei dobrze zaopatrzona kantyna poprawia nastrój podkomendnych.

Do naszej dyspozycji oddano osiemnaście jednostek, wśród których znalazło się miejsce nie tylko na piechotę (w tym żołnierzy wyposażonych w karabiny snajperskie), lecz także kawalerię czy opancerzone pojazdy. W trakcie działań wojennych przejmujemy bezpośrednią kontrolę nad żołnierzami, a klucz do zwycięstwa stanowi nie tylko odpowiednio rozwinięta armia, lecz także stosowanie zróżnicowanych taktyk w zależności od zadania, jakie przed nami postawiono.

Kwestie techniczne

Quar: Battle for Gate 18 na PS4 i PC rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku. Produkcja cechuje się oprawą graficzną na wysokim poziomie, co zawdzięcza technologii Unity. Zarówno jednostki, jak i zabudowania oraz inne elementy otoczenia zostały wykonane z dbałością o detale. W połączeniu z faktem, iż gra korzysta z gogli wirtualnej rzeczywistości, efekt wizualny jest bardzo pozytywny. Ponadto, rozgrywce towarzyszy muzyka wzorowana na tej, która zagrzewała do boju żołnierzy w trakcie I wojny światowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 99,00 PLN

Gry podobne do Quar: Infernal Machines

Klasyfikacja PEGI Quar: Infernal Machines

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4