Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSV
Okładka Puzzle by Nikoli V: Sudoku (PSV)
OkładkaPuzzle by Nikoli V: Sudoku (PSV)

Puzzle by Nikoli V: Sudoku PSV

Wirtualna wersja Sudoku, liczbowej łamigłówki, która zdobyła ogromne powodzenie na całym świecie. Tytuł zawiera w sumie 50 różnych plansz w kilku stopniach trudności, przygotowanych przez japońskie wydawnictwo Nikoli, odpowiadające za spopularyzowanie Sudoku.

Logiczne | 2D | sudoku | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puzzle by Nikoli V: Sudoku Premiera PSV

28lutego2012

producent: HAMSTER Corporation wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Puzzle by Nikoli V: Sudoku to elektroniczna wersja tradycyjnego papierowego Sudoku. Tytuł należy do serii produkcji stworzonych przez studio Hamster, które przenoszą w wirtualny świat liczbowe gry logiczne japońskiego wydawnictwa Nikoli. Firma od lat specjalizuje się w publikacji rożnego rodzaju liczbowych łamigłówek i odpowiada za spopularyzowanie na całym świecie Sudoku.

Podobnie jak wiele innych elektronicznych wersji Sudoku, tytuł nie oferuje żadnych wielkich niespodzianek lub dużej ilości trybów zabawy. Gracze mają do dyspozycji 50 różnych poziomów, dostępnych w trzech stopniach trudności. W zależności od doświadczenia ich ukończenie zajmuje od kilku do kilkudziesięciu minut. Każda plansza gry składa się z dziewięciu rzędów i dziewięciu kolumn (osiemdziesiąt jeden pól). Wszystkie podzielone są na sześć kwadratów o rozmiarach trzy na trzy. Przy wypełnianiu pustych pól musimy konsekwentnie trzymać się dwóch zasad: cyfry od 1 do 9 występują w każdym wierszu, każdej kolumnie i każdym kwadracie 3x3, oraz w każdej z tych pozycji (wiersz, kolumna, kwadrat) dana cyfra wystąpić może tylko raz. Stopień złożoności poszczególnych zagadek Sudoku zależy od ilości i rozmieszczenia wypełnionych cyframi pól. W trakcie rozgrywki tytuł nie korzysta z ekranu dotykowego. Cyfry w kratki wpisujemy przy użyciu małej klawiatury numerycznej w prawym rogu ekranu, obsługiwanej za pomocą przycisków oraz gałki analogowej.

Niewiele można powiedzieć o oprawie graficznej gry. Jest ona nadzwyczaj prosta, ale funkcjonalna. Interfejs jest przejrzysty i nie utrudnia zabawy. Irytować może jednak muzyka tytułu, zawierająca rozpraszające uwagę utwory.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Puzzle by Nikoli V: Sudoku: Odpowiednia dla każdego wieku.