Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPS4
Okładka Punch Line (PS4)

Punch Line

Gra przygodowa, wzbogacona o elementy produkcji typu visual novel, w której wcielamy się w przemienionego w ducha ucznia szkoły średniej.

Przygodowe | fantasy | elementy logiczne | manga i anime | visual novel

Okładka Punch Line (PS4)

producent: 5pb.

wydawca: pQube

Strona oficjalna

data premiery gry:

28kwi2016

PS4 PSV

Punch Line jest grą przygodową, wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z gatunku visual novel. Pozycja, oparta na serialu anime pod tym samym tytułem, pojawiła się między innymi na platformie PS4 i PSV, a za jej stworzenie odpowiada studio 5pb. Nad procesem produkcji czuwał Kotaro Uchikoshi, w którego portfolio można znaleźć między innymi popularną trylogię Zero Escape.

Fabuła

Głównym bohaterem Punch Line jest Yuuta Iridatsu – uczeń szkoł średniej, mający obsesję na punkcie damskiej bielizny. Jego życie przybiera nieoczekiwany obrót w momencie, w którym w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje przemieniony w ducha. Choć w takiej formie może bez żadnych konsekwencji oddać się zaspokajaniu swoich żądz, szybko odkrywa, że im bardziej ekscytuje się widokiem kobiecych majtek, tym bliżej Ziemi znajduje się potężna planetoida, która doprowadziłaby do wyginięcia całej populacji. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że Yuuta utknął w domu zamieszkiwanym przez swoje rówieśniczki, przez co musi nieustannie mieć się na baczności.

Mechanika

W wydanym na platformie PS4 i PSV Punch Line naszym zadaniem jest przeprowadzenie śledztwa, w wyniku którego Yuuta mógłby nie tylko powrócić do swojego ciała, lecz również odkryć powody, dla których jego upodobania mogą sprowadzić na świat apokalipsę. W tym celu rozwiązujemy zagadki środowiskowe, a także rozwijamy zdolności protagonisty będącego swoistym poltergeistem. Choć początkowo bohater może jedynie przesuwać czy zrzucać przedmioty, z czasem zyskuje zdolność przejmowania kontroli nad innymi osobami, a nawet cofania czasu, by w ten sposób zapobiegać tragicznym w skutkach wydarzeniom. Ważną rolę odgrywa również prowadzenie rozmów z innymi uczestnikami przygody, takimi jak choćby kocur pomagający naszemu podopiecznemu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Punch Line została utrzymana w mangowej stylistyce. Całość łączy dwuwymiarowe elementy (pokroju sprite’ów postaci, z którymi prowadzimy rozmowy), z trójwymiarowym środowiskiem, w którym osadzono łamigłówki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Punch Line

16+

PS4
PSV