Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1
Okładka Psychic Force (PS1)

Psychic Force PS1

Nietypowa bijatyka 3D, w której pojedynkują się postacie obdarzone niezwykłymi zdolnościami. Starcia toczone są w specjalnych sferach, w których wojownicy lewitują.

Bijatyki | science fiction | walka

Sony PlayStation 1
Okładka Psychic Force (PS1)

producent: Taito

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

4października1996

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Psychic Force to przygotowana przez japońskie studio Taito konwersja trójwymiarowej bijatyki z automatów, w której walki toczone są pomiędzy wojownikami o niezwykłych mocach.

Fabuła

Świat przyszłości. Obok zwykłych ludzi na Ziemi żyją też Psychiccerzy, a więc osoby obdarzone potężnymi mocami mentalnymi, które pozwalają im korzystać z nadnaturalnych zdolności i kontrolować żywioły. Ich talenty sprawiają, że są nieufnie traktowani przez pozostałych mieszkańców planety i często spotykają się z wrogością. To prowadzi do utworzenia grupy NOA, której zamiarem jest stworzenie świata tylko dla nadludzi. Organizacją kieruje młody Brytyjczyk Keith. Jego plany nie spotykają się z aprobatą pewnej części Psychiccerów. Tworzą oni ruch oporu, którym kieruje młody Burn. Z czasem dochodzi do otwartej walki członków obu formacji.

Mechanika

Psychic Force pozwala pokierować dziewięcioma postaciami, które różnią się zwinnością, siłą i posiadaną mocą. Do wyboru są m.in. 18-letni Burn Griffiths, który kontroluje ogień, panująca nad elektrycznością 17-letnia Sonia Ryan, potrafiący podporządkować sobie grawitację 24-letni Brad Kilsten czy mający władzę nad czasem 34-letni Richard Wong.

Starcia toczą się na owalnych arenach, na których bohaterowie latają, wykorzystując moc lewitacji. Są one otoczone specjalną siatką, która rani przy kontakcie. To jeden z elementów, które wpływają na unikalność tytułu. W ramach opracowanego przez twórców systemu posiadacze PS1 mają do dyspozycji lekki i mocny atak oraz blok. Stosując odpowiednie kombinacje przycisków, mogą również używać chwytów, odpalać specjale i formować ciosy w wyrządzające większe obrażenia kombosy. Używanie specjalnych zdolności zużywa energię, która powoli odnawia się w czasie pojedynku, ale może też zostać szybciej uzupełniona ładowaniem po przytrzymaniu trzech klawiszy.

Obok typowego modułu arcade i opcji zabawy na dwóch graczy na wspólnym ekranie, autorzy przygotowali również tryb historii, gdzie posiadacze konsoli mogą poznać tła fabularne poszczególnych herosów. W trybie wieloosobowym autorzy zastosowali specyficzne rozwiązanie – w przypadku remisu dochodzi do dogrywki, w której zwycięża postać, która pierwsza zada celny cios.

Kwestie techniczne

Psychic Force to trójwymiarowa bijatyka, w której modele postaci utrzymane są w specyficznej stylistyce, budzącej skojarzenia z japońskimi animacjami. Kilka miesięcy po premierze tytułu ukazała się przybliżająca jego fabułę OVA.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Psychic Force

12+