Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Towarzyskie PlayStation Portable

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku towarzyskie na platformę PSP.

Gry towarzyskie. Gatunek gier, w których nacisk położony jest na rozgrywkę wieloosobową i interakcje pomiędzy oddającymi się wspólnej zabawie graczami, przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Gry towarzyskie głównie przybierają formę zestawu minigier zręcznościowych. Najbardziej znani przedstawiciele tego gatunku to np. serie Rock Band czy SingStar.

PSP

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry towarzyskie
Patapon 3
Patapon 3

Towarzyskie 12 kwietnia 2011

Po dwóch latach przerwy plemię Pataponów wraca na konsole PlayStation Portable. Trzecia część muzyczno-zręcznościowej strategii wprowadza wiele nowości, w tym super herosów, dodatkowe moce oraz możliwość gry ośmioosobowej.

Patapon
Patapon

Towarzyskie 22 lutego 2008

Patapon to muzyczno-zręcznościowa gra akcji, stworzona przez studio Pyramid oraz SCE Japan Studio. Tytułowe plemię sympatycznych stworków staje w obliczu zagłady. Pataponi wyruszają więc w pełną niebezpieczeństw wyprawę, która przywrócić ma stary porządek rzeczy. Rozgrywka wymaga od gracza przede wszystkim umiejętności rytmicznych i operowania przyciskami w takt plemiennych bębnów. Gra stała się jednym z bestselerów konsoli PlayStation Portable.

Buzz! Quiz World
Buzz! Quiz World

Towarzyskie 17 grudnia 2009

Kolejna część cyklu Buzz!. Wcielamy się w postać uczestnika teleturnieju, odpowiadając na pytania dotyczące otaczającego nas świata. W porównaniu z poprzednimi odsłonami nastąpiło poszerzenie opcji personalizacji rozgrywki. Przygotowano też oczywiście potężny zestaw nowych zagadnień.

Invizimals
Invizimals

Towarzyskie 11 listopada 2009

Invizimals to gra przeznaczona głównie dla młodszych użytkowników konsoli przenośnej PSP, charakteryzująca się kolorową szatą graficzną i lekką tematyką, nawiązującą do bajki Pokemon.

Patapon 2
Patapon 2

Towarzyskie 27 listopada 2008

Patapon 2 to kontynuacja bestselerowej muzyczno-zręcznościowej gry akcji wydanej w 2008 roku. Tytuł ponownie jest efektem współpracy zespołu deweloperskiego Pyramid oraz SCE Japan Studio. Tym razem Pataponi muszą stawić czoła wojowniczym Kamepon. Podobnie jak we wcześniejszej grze z serii, rozgrywka wymaga od gracza przede wszystkim wyczucia rytmu. Twórcy zdecydowali się także wprowadzić kilka nowości w rozgrywce, w tym specjalnej jednostki Pataponów oraz opcję zmagań multiplayer.

EyePet
EyePet

Towarzyskie 28 października 2010

Symulacja wirtualnego zwierzątka wykorzystująca kamerę PlayStation Eye, wyprodukowana przez Sony Online Entertainment. W grze opiekujemy się zwierzątkiem, które możemy dowolnie modyfikować. Wirtualny pupil reaguje nie tylko na ruch obiektów w naszym pokoju, a także na odgłosy dźwiękowe i hałasy. Ciekawostką jest możliwość skanowania własnych rysunków do świata gry.

Rock Band: Unplugged
Rock Band: Unplugged

Towarzyskie 9 czerwca 2009

Rock Band: Unplugged to stworzona z myślą o entuzjastach koncertów "bez prądu" gra muzyczno-zręcznościowa, autorstwa studia Backbone Entertainment. Gracze mają okazję wykazać się poczuciem rytmu i koordynacją manualną, wykonując popularne przeboje w wersji unplugged. Na ścieżce dźwiękowej gry znalazły się utwory takich wykonawców jak: Nirvana, Tenacious D, Pearl Jam, Smashing Pumpkins, Jethro Tull i The Who.

PaRappa the Rapper
PaRappa the Rapper

Towarzyskie 17 lipca 2007

PaRappa the Rapper to pozycja o charakterze muzycznym stworzona z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli ze stajni Sony. Ów tytuł stanowi remake produkcji wydanej w 1996 roku dla właścicieli pierwszego systemu PlayStation.

B-Boy
B-Boy

Towarzyskie 29 września 2006

B-Boy jest grą traktującą o charakterystycznym hip-hopowym tańcu i będącą zarazem debiutem brytyjskiego studia FreeStyleGames na elektroniczno-rozrywkowym rynku. Esencję zabawy stanowią rzecz jasna efektowne pojedynki pomiędzy mistrzami breakdance’u w dopracowanym trójwymiarowym środowisku.

Buzz! Quiz Master
Buzz! Quiz Master

Towarzyskie 25 lipca 2008

Kieszonkowa edycja popularnej serii Buzz. Wcielamy się w postać uczestnika teleturnieju, odpowiadając na ponad 5000 różnych pytań, podzielonych na osiem róznych kategorii (m.in. nauka, film i przyroda).

Michael Jackson: The Experience
Michael Jackson: The Experience

Towarzyskie 23 listopada 2010

Zręcznościowa gra muzyczna, w której śpiewamy oraz tańczymy do rytmu największych przebojów Michaela Jacksona. Wśród nich znajdują się takie klasyki Króla Popu jak Beat It, Billie Jean, Earth Song, Bad, The Girl Is Mine, Who Is It i Thriller.

Zabawa w dżungli
Zabawa w dżungli

Towarzyskie 19 listopada 2010

Kieszonkowa produkcja nawiązująca do Buzz! Junior: Jungle Party na duże konsole. Jest to kolekcja mini-gier zręcznościowych, w których należy wykazać się przede wszystkim świetnym refleksem. Wśród nich znajdziemy m.in. takie dyscypliny jak skakanie po liliach wodnych, grę w baseballa ze słoniem czy ujarzmianie lwa.

Beaterator
Beaterator

Towarzyskie 29 września 2009

Beaterator to dość osobliwy produkt, zamieniający kieszonkową konsolę PlayStation Portable w rozbudowane narzędzie do miksowania muzyki. Autorami omawianej pozycji są developerzy z amerykańskiej korporacji Rockstar Games, znani przede wszystkim za sprawą bestsellerowej serii Grand Theft Auto.

Ape Academy
Ape Academy

Towarzyskie 1 września 2005

Ape Escape: Academy należy do popularnego cyklu, którego głównym elementem są tytułowe zwariowane małpki. Tym razem developerzy postanowili jednak podążyć nieco inną ścieżką i stworzyli grę, przypominającą pozycje pokroju produktów spod znaku Mario Party.

Traxion
Traxion

Towarzyskie prace wstrzymane

Traxion jest grą muzyczną, przypominającą nieco słynną pozycję pt. Vib-Ribbon z konsoli PlayStation pierwszej generacji. Wygląd rozgrywki determinują utwory muzyczne, które użytkownicy samodzielnie wprowadzają na kartę pamięci konsoli PSP.

Ape Academy 2
Ape Academy 2

Towarzyskie 29 września 2006

Ape Academy 2 to produkcja stanowiąca zbieraninę wielu mini-gierek. Jest to bezpośrednia kontynuacja tytułu wydanego w 2005 roku. Za produkcję oraz wydanie gry odpowiedzialne jest studio Sony.

Hannah Montana: Rock Out The Show
Hannah Montana: Rock Out The Show

Towarzyskie 4 sierpnia 2009

Gra muzyczno zręcznościowa, oparta na popularnym serialu i filmie Disneya prezentującym tytułową Hannah Montana - nastolatkę, która jednocześnie w tajemnicy jest piosenkarką - idolką młodzieży.

Auditorium
Auditorium

Towarzyskie 2 listopada 2010

Przygotowana przez studio Cipher Prime gra logiczna, łącząca konieczność rozwiązywania puzzli z towarzyszącymi zabawie doznaniami audiowizualnymi. Rozgrywka w Auditiorium podzielona została na 15 aktów, na które składa się w sumie ponad 70 zróżnicowanych poziomów. Na każdym z nich naszym celem jest sterowanie przepływającym strumieniem dźwięków w taki sposób, aby wypełnił on znajdujące się na planszy pojemniki.

Gitaroo Man Lives!
Gitaroo Man Lives!

Towarzyskie 29 września 2006

Gitaroo Man Lives! to pozycja, w której w rytm muzyki musimy pokonywać kolejne, coraz trudniejsze fale przeciwników.

KAZooK!
KAZooK!

Towarzyskie 20 października 2006

KAZooK! to pozycja z gatunku gier imprezowych, czyli kompilacja ponad 30 różnych mini-gier, umożliwiających szybką i wciągającą rozrywkę z przyjaciółmi. Celem gracza jest wygrywanie wybraną postacią we wszystkich dostępnych konkurencjach.

Traxxpad
Traxxpad

Towarzyskie 26 czerwca 2007

Traxxpad to pozycja, przekształcająca kieszonkową konsolę firmy Sony w profesjonalne studio muzyczne. Developerzy przygotowali produkt, dający szansę na wykazanie się umiejętnościami z zakresu tworzenia elektryzujących dźwięków.

Every Extend Extra
Every Extend Extra

Towarzyskie 2 listopada 2006

Every Extend Extra można określić jako strzelankę muzyczną, przypominającą nieco klimatem grę Lumines, stworzoną również przez developerów z Q Entertainment.