Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePSP
Okładka Ape Academy 2 (PSP)

Ape Academy 2 PSP

Ape Academy 2 to produkcja stanowiąca zbieraninę wielu mini-gierek. Jest to bezpośrednia kontynuacja tytułu wydanego w 2005 roku. Za produkcję oraz wydanie gry odpowiedzialne jest studio Sony.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Ape Academy 2 (PSP)

data premiery gry w wersji PSP:

29września2006

9września2006

pudełko PL

Ape Academy 2 to produkcja stanowiąca zbieraninę wielu mini-gierek. Jest to bezpośrednia kontynuacja tytułu wydanego w 2005 roku. Za produkcję oraz wydanie gry odpowiedzialne jest studio Sony.

Poznajemy historię Sceptera, który pragnie przejąć władzę nad światem. Chce tego dokonać używając specjalnych kart do gry. Karty te występują w trzech rodzajach: papieru, kamienia i nożyc. Jednocześnie wszystkie małpy na pobliskich wyspach zaczynają za ich pomocą rywalizować w konkursie, który Scepter niedawno ogłosił. Główną nagrodą jest coroczna dostawa najlepszych bananów. Gracz wciela się w jedną z małpek biorących udział w tym turnieju.

Główną atrakcją są tu mini-gierki, w których musimy wykazać się zręcznością oraz pojedynki na opierające się na zasadzie „kamień, papier, nożyce”. Pośród blisko stu krótkich rozgrywek znajdziemy takie jak hokej, golf, boks, piłka nożna czy bitwa na śnieżki. Zabawę zaczynamy z dwudziestoma kartami, lecz nasza talia rośnie w miarę pokonywania kolejnych przeciwników. W sumie w Ape Academy 2 znajduje się ponad trzysta kart do skolekcjonowania. Ponadto za zwycięstwa zyskujemy specjalne monety, a za porażki tracimy je. Czasem natkniemy się na bossa (jest ich łącznie pięciu), który zostawia po sobie więcej kart oraz więcej monet. W niektórych miejscach poukrywane są sklepiki, gdzie za wygrane nagrody dokupujemy dla naszego bohatera bardziej urozmaicone ubrania.

Każda ze wspomnianych mini-gierek cechuje się dużą różnorodnością. Mamy też możliwość rozgrywki wieloosobowej. Bawimy się wraz przyjacielem na jednej konsoli, lub przesyłamy mu mini-gierki za pomocą Share Mode.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Cena gry w dniu premiery: 159 PLN

Klasyfikacja PEGI Ape Academy 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ape Academy 2

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB