Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePSP
Okładka Gitaroo Man Lives! (PSP)
OkładkaGitaroo Man Lives! (PSP)

Gitaroo Man Lives! PSP

Gitaroo Man Lives! to pozycja, w której w rytm muzyki musimy pokonywać kolejne, coraz trudniejsze fale przeciwników.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gitaroo Man Lives! Premiera PSP

29września2006

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gitaroo Man Lives!

PaRappa the Rapper

B-Boy

Traxion

Znana z PS2 muzyczna gra, w której oprócz zabawy z muzyką należy również walczyć z przeciwnikami, zawitała na konsolę PSP. Nowa odsłona tej muzycznej bijatyki bardzo przypomina wersję z PlayStation 2, gdyż koncept pozostał ten sam. Przez 10 kolejnych poziomów mamy za zadanie ubijać coraz trudniejszych przeciwników w takt przyjemnej muzyki. Sterowanie również pozostało podobne, aczkolwiek nowi gracze mogą mieć na początku pewne trudności z opanowaniem systemu kontroli. Na szczęście dostępny jest tryb przewodnika, dzięki któremu można szybko nauczyć się sterowania. Walka wygląda dość prosto - rywale stają naprzeciw siebie i zagrywają takie kawałki muzyczne i ciosy, aby pozbawić energii oponenta. W praktyce jest to trudniejsze, ze względu na oryginalny sposób sterowania. Ukończenie gry pozwala włączyć Master Mode, czyli tryb, w którym czas płynie znacznie szybciej i wymaga większej zręczności, co pozwala cieszyć się grą dłużej.

Fabuła przedstawia się następująco. Wcielamy się w postać chłopca o jakże oryginalnym imieniu U-1, który okazuje się być ostatnim na Ziemi Gitaroo Manem. Informuje go o tym nikt inny, jak jego gadający piesek Puma. Okazuje się, że osobnicy, nazywający się Gravillianami, mają w swych niecnych planach zagarnięcie wszystkich gitar świata i jego opanowanie. Oczywiście U-1 jako ostatnia nadzieja ludzkości musi przeciwstawić się tym planom i wraz ze wspomnianym pieskiem zaczyna swą przygodę.

Podobnie, jak w pierwowzorze, tak i w wersji na PSP mamy do dyspozycji tryb multiplayer. Możemy toczyć pojedynki przeciwko innemu graczowi (tryb VS) lub wraz z nim w duecie (tryb Duet) stanąć w szranki ze Sztuczną Inteligencją. W trybie wieloosobowym możemy grać innymi postaciami, niż U-1. W stosunku do wersji z PS2 pojawiły się również dwie nowe piosenki, umilające rozgrywkę (nowe w stosunku do wersji NTSC, gdyż wersja PAL na PS2 posiadała te kawałki) – razem w grze jest 12 skocznych utworów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Klasyfikacja PEGI Gitaroo Man Lives!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Gitaroo Man Lives! Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB