Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePSP
Okładka Every Extend Extra (PSP)
OkładkaEvery Extend Extra (PSP)

Every Extend Extra PSP

Every Extend Extra można określić jako strzelankę muzyczną, przypominającą nieco klimatem grę Lumines, stworzoną również przez developerów z Q Entertainment.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Every Extend Extra Premiera PSP

2listopada2006

producent: Q Entertainment wydawca: Disney Interactive Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Every Extend Extra

B-Boy

Beaterator

Lumines

Every Extend Extra można określić jako strzelankę muzyczną, przypominającą nieco klimatem grę Lumines, stworzoną również przez developerów z Q Entertainment. Podczas gry poruszasz się „statkiem”, którym sterujesz za pomocą kursora. Twoim zadaniem, podczas lotu przez tunel, jest niszczenie nadlatujących ze wszystkich stron obiektów. Jedyną szansą na sukces w grze jest precyzja i dobre wyczucie czasu.

Przeciwników musisz zestrzeliwać w ten sposób, by w wybuchu powstałym po destrukcji ginęli także inni, a całość tworzyła wielką reakcję łańcuchową. Im bardziej precyzyjny strzał tym większy łańcuch zniszczenia, co jest szczególnie ważne, gdyż strzelanie ciągłym ogniem nie jest możliwe i należy odczekać pewien czas by ponownie naładować broń. Ponadto na ukończenie poziomu przeznaczona jest określona ilość czasu. Pulę tę można zwiększać poprzez zbieranie czerwonych kryształów, które pozostają po zniszczonych przeciwnikach. Zielone kryształy umożliwiają natomiast włączenie dodatkowych bonusów.

W grze licznie występują bossowie oraz mini-bossowie, których nie można atakować bezpośrednio, lecz jedynie poprzez tworzenie łańcuchów destrukcji małych przeciwników obecnych w ich pobliżu. Grafika zawiera ciekawe połączenie elementów - prostej wektorowej grafiki, ruchomych bitmap, a nawet motywów trójwymiarowych podczas walk z bossami. W trakcie gry pojawia się wiele dziwnych, surrealistycznych postaci takich jak latające krowy i gigantyczne usta w otoczeniu błyszczących, jaskrawych neonów. Oprawę muzyczną, która została dopasowana do akcji i stanowi nieodłączny element tej gry, tworzą energetyzujące i bogate w basy ścieżki techno.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Klasyfikacja PEGI Every Extend Extra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Every Extend Extra Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB