Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Beat 'em up - Gry Akcji PlayStation 2

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku akcji o tematyce beat 'em up na platformę Sony PlayStation 2 ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

PS2
Akcji
beat 'em up
Czas
Devil May Cry
Devil May Cry

Akcji 16 października 2001

Opracowana przez wewnętrzne studio firmy Capcom (pierwotnie jako kolejna odsłona serii Resident Evil) trzecioosobowa gra akcji, kładąca nacisk na dynamiczny i efektowny model walki. Fabuła Devil May Cry osadzona została w czasach współczesnych, na fikcyjnej wyspie Mallet Island. Podczas zabawy śledzimy losy mrocznego wojownika Dantego (pół-człowieka pół-demona), który musi zmierzyć się z władcą podziemnego świata Mundusem, pokonanym dwa tysiące lat wcześniej przez jego ojca. Rozgrywka skupia się na sprawnej eliminacji kolejnych fal wrogów za pomocą kilku stopniowo ulepszanych narzędzi zagłady. Na każdym etapie gry nasze poczynania oceniane są w specjalnej skali, uwzględniającej czas jego ukończenia, stylowość walki, użyte przedmioty oraz liczbę odniesionych ran. Swoistą ciekawostkę stanowi też możliwość chwilowej przemiany bohatera w demona, podczas której otoczony specjalną aurą Dante sieje spustoszenie z jeszcze większą siłą.

Yakuza
Yakuza

Akcji 5 września 2006

Yakuza to gra akcji, będąca japońską odpowiedzią na serię Grand Theft Auto. Tytuł powstał we współpracy z wielokrotnie nagradzanym projektantem o nazwisku Toshihiro Nagoshi i opowiada o losach mafiosa, który pragnie wyrwać się z więzów przestępczej organizacji.

Devil May Cry 3: Dante's Awakening
Devil May Cry 3: Dante's Awakening

Akcji 1 marca 2005

Trzecia odsłona serii trzecioosobowych gier akcji z gatunku hack-and-slash. Fabuła Devil May Cry 3: Dante’s Awakening rozgrywa się przed wydarzeniami przedstawionymi w części pierwszej. Pod względem mechaniki gra stanowi w pewnym stopniu powrót do korzeni, oferując jednocześnie sporą innowację w postaci możliwości wyboru indywidualnego stylu zabawy. W zależności od preferencji, w grze możemy specjalizować się np. w precyzyjnych cięciach bronią białą (Swordmaster), walce defensywnej (Royal Guard) czy skutecznej ofensywie z wykorzystaniem broni palnej (Gunslinger). Pozostałe elementy rozgrywki pozostały niezmienione, tak więc czeka nas efektowna walka z kilkunastoma wrogami jednocześnie i mnóstwo dynamicznych sekwencji akcji, a całości towarzyszy mocna, heavy metalowa ścieżka dźwiękowa.

Yakuza 2
Yakuza 2

Akcji 9 września 2008

Yakuza 2 jest kontynuacją wydanej w 2006 roku gry akcji z widokiem z perspektyw trzeciej osoby - Yakuza. Fabuła przedstawia dalsze losy Kazuma Kiryu, byłego członka tytułowej organizacji mafijnej. Tym razem musi on załagodzić konflikt pomiędzy dwoma wpływowymi klanami. Deweloperzy z firmy Sega pozostali wierni mechanizmom rozgrywki oryginału, wzbogacając je o nowe elementy, w tym sporą ilość nowych ruchów oraz ciekawe mini-gierki.

Dynasty Warriors: Gundam 2
Dynasty Warriors: Gundam 2

Akcji 18 grudnia 2008

Dynasty Warriors: Gundam 2 to bezpośrednia kontynuacja produkcji z 2007 roku, a jednocześnie kolejna odsłona znanego cyklu taktycznych gier akcji. Wydarzenia na ekranie obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Dynasty Warriors 4: Empires
Dynasty Warriors 4: Empires

Akcji 31 sierpnia 2004

Kolejne uzupełnienie do gry "Dynasty Warriors", tym razem o podtytule: "Empires". Zjednocz całe Chiny, podbij niepokornych i pław się w luksusie! Jednak uważaj na zależności polityczne - one funkcjonują i mogą pozbawić Cię wszystkiego.

Viewtiful Joe 2
Viewtiful Joe 2

Akcji 7 grudnia 2004

Viewtiful Joe 2 to sequel jednej z ciekawszych bijatyk ostatnich miesięcy, która odznaczała się dwuwymiarową, cel-shadową grafiką i przez wielu była określana mianem produkcji old-schoolowej (nawiązującej do najlepszych, dużo starszych przedstawicieli gatunku).

Dynasty Warriors 5
Dynasty Warriors 5

Akcji 29 marca 2005

Dynasty Warriors 5 to, jak sama nazwa wskazuje, piąta część jednej z najbardziej znanych serii chodzonych bijatyk. Całość jest jakby zbiorem wszystkich elementów, jakie wprowadziły do czwartej odsłony dodatki: Xtreme Legends oraz Empires, aczkolwiek nie zabrakło tutaj kilku innych, pomniejszych nowości.

Dynasty Warriors 3: Xtreme Legends
Dynasty Warriors 3: Xtreme Legends

Akcji 15 stycznia 2003

Xtreme Legends to podtytuł samodzielnego dodatku do trzeciej części popularnej serii gier Dynasty Warriors. Równie dobrze, można tutaj mówić o ulepszonej wersji trzeciej odsłony wspomnianego cyklu, gdyż główny koncept gry nie uległ żadnym, poważniejszym zmianom.

Dynasty Warriors 2
Dynasty Warriors 2

Akcji 25 października 2000

Dynasty Warriors 2 to bardzo dynamiczna gra akcji (walki), za której przygotowanie odpowiada studio developerskie Omega Force. Fabuła produkcji nawiązuje do Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu).

Viewtiful Joe
Viewtiful Joe

Akcji 24 sierpnia 2004

Viewtiful Joe to trójwymiarowa, chodzona bijatyka, której założenia wywodzą się od starych, automatowych pozycji należących do tego samego gatunku. Jedna z bardziej innowacyjnych gier tego tysiąclecia powstała w studiach firmy Capcom, twórcy serii Devil May Cry, Onimusha oraz Killer 7.

Dynasty Warriors 5: Empires
Dynasty Warriors 5: Empires

Akcji 28 marca 2006

Dynasty Warriors 5: Empires to konsolowa bijatyka, zawierająca w sobie liczne elementy gier strategicznych. Tytuł został stworzony przez grupę Omega Force, odpowiedzialną także za poprzednie odsłony serii „Dynastycznych Wojowników”.

Dynasty Warriors 6
Dynasty Warriors 6

Akcji 2 października 2008

Kolejna część bardzo popularnej serii. "Dynasty Warriors 6" wprowadza przede wszystkim nowy system tworzenia combosów. Znacznie poprawiono także grafikę, a szczególnie animację zachowań głównych bohaterów.

Dynasty Warriors 4
Dynasty Warriors 4

Akcji 25 marca 2005

PeCetowa konwersja czwartej odsłony popularnego na całym świecie cyklu dynamicznych gier akcji od firmy Koei, tj. Dynasty Warriors. Fabuła opisywanej produkcji ponownie nawiązuje do wybranych wydarzeń historycznych z tzw. Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu).

Dynasty Warriors 4: Xtreme Legends
Dynasty Warriors 4: Xtreme Legends

Akcji 4 listopada 2003

Pierwsze rozszerzenie czwartej odsłony popularnej serii gier akcji od firmy Koei, tj. Dynasty Warriors. Xtreme Legends można jednak z powodzeniem traktować jako samodzielny tytuł, głównie ze względu na ilość nowości, jakie wprowadza do schematu rozgrywki znanego z poprzednich części cyklu.

Metal Slug 3
Metal Slug 3

Akcji 12 listopada 2004

Reedycja klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli NeoGeo. Do pokonania mamy kilkanaście różnych plansz. Zajmujemy się wyłącznie likwidacją pojawiających się na ekranie przeciwników.

Dynasty Warriors 3
Dynasty Warriors 3

Akcji 26 listopada 2001

Dynasty Warriors 3 to kolejna, trzecia już część serii dynamicznych gier akcji (walki) od firmy Koei. Wydarzenia przedstawione w tej produkcji ponownie nawiązują do Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu). Faktyczna rozgrywka w dalszym ciągu polega zaś na schemacie „jeden przeciwko wszystkim”.