Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2
Okładka Dynasty Warriors 3 (XBOX)

Dynasty Warriors 3

Dynasty Warriors 3 to kolejna, trzecia już część serii dynamicznych gier akcji (walki) od firmy Koei. Wydarzenia przedstawione w tej produkcji ponownie nawiązują do Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu).

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | Chiny | Opowieści o Trzech Królestwach

Okładka Dynasty Warriors 3 (XBOX)

data premiery gry:

26lis2001

PS2

24wrz2002

XBOX

Dynasty Warriors 3 to kolejna, trzecia już część serii dynamicznych gier akcji (walki) od firmy Koei. Wydarzenia przedstawione w tej produkcji ponownie nawiązują do Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu). Faktyczna rozgrywka w dalszym ciągu polega zaś na schemacie „jeden przeciwko wszystkim” - gracze w pojedynkę toczą tutaj niezliczoną ilości bitew czy pojedynków z zastępami atakujących zewsząd żołnierzy wroga.

Prowadzeni bohaterowie (generałowie każdej z walczących stron konfliktu, każdy oczywiście z inną bronią) dysponują sporym wachlarzem ciosów (uderzenia normalne oraz specjalne, ich kombinacje), czy też innych ruchów (skok, blokowanie, itd.). Co ciekawe, poszczególne bitwy - oprócz masowego dziesiątkowania przeciwników - zakładają teraz także konieczność wypełnienia kilku różnych zadań, które mają wpływ na późniejsze zmagania. Postępy w grze pozwalają na odblokowanie szeregu niedostępnych początkowo postaci. W sumie do przejścia przygotowano ponad 20 scenariuszy.

W Dynasty Warriors 3 umieszczono następujące tryby rozgrywki: musou mode (kampania połączona wspolną fabułą), free mode (możliwość ponowne rozegrania scenariusza, który odkryliśmy podczas przechodzenia kampanii), challenge (likwidowanie kilku następujących po sobie ataków sił wroga), a także versus mode (dwóch graczy przy jednej konsoli walczy, dopóki któryś z wybranych herosów nie padnie na deski). Gra posiada również ciekawą mini-encyklopedię, zawierającą informacje na temat Epoki Trzech Królestw w starożytnych Chinach.

Pod względem wykonania, oprawa graficzna prezentuje wyższy poziom, aniżeli poprzednia gra zliczana cyklu Dynasty Warriors. Wielokrotnie, w wirtualnej rywalizacji bierze udział jednocześnie około 50 żołnierzy, co skutecznie potęguje wrażenie uczestniczenia w wielkiej bitwie (zdarzają się jednak bardzo nieznaczne zwolnienia animacji programu). Zmagania obserwujemy z perspektywy TPP. Obrazu całości dopełnia dynamiczna ścieżka dźwiękowa, skutecznie podtrzymująca klimat zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 1,6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową

wiadomość23 lipca 2007

Najnowsza odsłona cyklu Dynasty Warriors, która została zapowiedziana w ubiegłym tygodniu, może już pochwalić się oficjalną stroną internetową. Witryna została uruchomiona przez firmę KOEI Co. Ltd. w sobotę.

Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6
Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6

wiadomość18 lipca 2007

W trakcie odbywającej się w Tokio imprezy PlayStation Premiere, której nazwa już wielokrotnie przewinęła się przez dzisiejsze newsy, firma Koei zapowiedziała wydanie gry Dynasty Warriors 6 na konsolę PS3.

Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.

PS2
XBOX