Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Kabuki Warriors (XBOX)

Kabuki Warriors XBOX

Trójwymiarowa bijatyka, w której przejmujemy kontrolę nad trzyosobową drużyną samurajów. Przystępujemy do coraz trudniejszych pojedynków, dokonując przy tym częstych zmian w ekipie.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Kabuki Warriors (XBOX)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

anulowana

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kabuki Warriors to kolejna bijatyka firmy LightWeight, w której mamy okazję przejąć kontrolę nad jednym z japońskich wojowników, a następnie wziąć udział w serii wyjątkowo brutalnych starć. Wspomniany producent w przeszłości specjalizował się głównie w tytułach wydawanych na konsole firmy Sony. Były to między innymi takie gry jak Kengo: Master of Bushido, czy Bushido Blade (dwie części). Kabuki Warriors jest jednym z nielicznych tytułów stworzonych wyłącznie z myślą o posiadaczach Xboxa.

Opisywana bijatyka ma do zaoferowania kilka zróżnicowanych trybów zabawy. Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się Tour Mode, w którym przejmujemy kontrolę nad trzema różnymi wojownikami, tworzącymi dobrze zgrany team. Dowodzona przez gracza drużyna staje do pojedynków z innymi zespołami. Cały schemat rozgrywki został rozwiązany w dość ciekawy sposób. W nagrodę za pokonanie ekipy przeciwnika możemy bowiem dokonać wymiany jednego ze swoich zawodników, wybierając tym samym wojownika z drużyny przeciwnej. W ten sposób gracz sukcesywnie może kompletować swój dream team, dobierając tych samurajów, którzy w jego przekonaniu sprawdzą się w kolejnych walkach.

Ciekawie rozwiązano również przemieszczanie się po mapie świata gry. W nagrodę za każde zwycięstwo gracz otrzymuje określoną ilość gotówki. Pieniądze przeznacza się na podróże. Dalsze wyprawy są zdecydowanie droższe, ale dzięki temu można przystępować do pojedynków z ciekawszymi drużynami. Pieniądze otrzymuje się również za wykonywanie efektownych uderzeń w trakcie właściwej walki, jak i bardziej złożonych combosów. Sterowanie postaciami zostało jednak znacznie uproszczone. Do dyspozycji gracza oddano jedynie kilka typów uderzeń, które można oczywiście ze sobą łączyć. Nie zabrakło wyjątkowo przydatnych bloków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 3.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kabuki Warriors

18+