Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Dynasty Warriors 2 (PS2)
OkładkaDynasty Warriors 2 (PS2)

Dynasty Warriors 2 PS2

Dynasty Warriors 2 to bardzo dynamiczna gra akcji (walki), za której przygotowanie odpowiada studio developerskie Omega Force. Fabuła produkcji nawiązuje do Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu).

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | Chiny | tytuły ekskluzywne PlayStation | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors 2 Premiera PS2

25października2000

producent: Omega Force wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dynasty Warriors 2 to bardzo dynamiczna gra akcji (walki), za której przygotowanie odpowiada studio developerskie Omega Force. Fabuła produkcji nawiązuje do Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu). Gracze rozpoczynają rozgrywkę od wybrania jednej z dziewięciu postaci (generałów walczących frakcji). Każdy heros opisany jest trzema głównymi parametrami (życie, atak, obrona) i dysponuje szeregiem różnorodnych ciosów (w tym ataki specjalne oraz kombinacje uderzeń) czy ruchów (blok, skok, unik, etc.).

Faktyczne zmagania polegają na toczeniu niezliczonych ilości bitew czy pojedynków z atakującymi zewsząd żołnierzami przeciwnika. Każdy poziom zaczyna się tak samo - gracze widzę mapę, gdzie dojdzie do potyczki, jak również mają zaznaczone na niej sojusznicze bataliony wojsk i pozycje zajmowane przez siły oponenta. Zadanie sprowadza się do ciągłego dziesiątkowania oddziałów wroga (pojawia się tutaj wrażenia bycia „jednoosobową armią”, gdyż towarzysze broni gracza bardzo rzadko pomagają mu podczas starcia). Raz na jakiś czas należy również zmierzyć się z bossem przeciwnika, których pokonanie jest znacznie trudniejsze, niż położenie zastępów jego szeregowych wojaków.

Kolejne wydarzenia prezentowane są w pełnym trójwymiarze (praktycznie dowolna rotacja kamery), z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W niektórych momentach (np. strzelania z łuku) można też przełączyć się na widok FPP. Dobrze wykonano wszystkie modele postaci, zarówno generałów kierowanych przez gracza, jak i pozostałych żołnierzy. Animacja trzyma stały, równy poziom 60 klatek na sekundę i nie zwalnia nawet wtedy, gdy na ekranie jednocześnie pojawia się kilkadziesiąt walczących postaci.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.