Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Dynasty Warriors 2 (PS2)

Dynasty Warriors 2 PS2

Dynasty Warriors 2 to bardzo dynamiczna gra akcji (walki), za której przygotowanie odpowiada studio developerskie Omega Force. Fabuła produkcji nawiązuje do Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu).

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | Chiny | tytuły ekskluzywne PlayStation | Opowieści o Trzech Królestwach

Sony PlayStation 2
Okładka Dynasty Warriors 2 (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

25października2000

Dynasty Warriors 2 to bardzo dynamiczna gra akcji (walki), za której przygotowanie odpowiada studio developerskie Omega Force. Fabuła produkcji nawiązuje do Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu). Gracze rozpoczynają rozgrywkę od wybrania jednej z dziewięciu postaci (generałów walczących frakcji). Każdy heros opisany jest trzema głównymi parametrami (życie, atak, obrona) i dysponuje szeregiem różnorodnych ciosów (w tym ataki specjalne oraz kombinacje uderzeń) czy ruchów (blok, skok, unik, etc.).

Faktyczne zmagania polegają na toczeniu niezliczonych ilości bitew czy pojedynków z atakującymi zewsząd żołnierzami przeciwnika. Każdy poziom zaczyna się tak samo - gracze widzę mapę, gdzie dojdzie do potyczki, jak również mają zaznaczone na niej sojusznicze bataliony wojsk i pozycje zajmowane przez siły oponenta. Zadanie sprowadza się do ciągłego dziesiątkowania oddziałów wroga (pojawia się tutaj wrażenia bycia „jednoosobową armią”, gdyż towarzysze broni gracza bardzo rzadko pomagają mu podczas starcia). Raz na jakiś czas należy również zmierzyć się z bossem przeciwnika, których pokonanie jest znacznie trudniejsze, niż położenie zastępów jego szeregowych wojaków.

Kolejne wydarzenia prezentowane są w pełnym trójwymiarze (praktycznie dowolna rotacja kamery), z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W niektórych momentach (np. strzelania z łuku) można też przełączyć się na widok FPP. Dobrze wykonano wszystkie modele postaci, zarówno generałów kierowanych przez gracza, jak i pozostałych żołnierzy. Animacja trzyma stały, równy poziom 60 klatek na sekundę i nie zwalnia nawet wtedy, gdy na ekranie jednocześnie pojawia się kilkadziesiąt walczących postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową

wiadomość23 lipca 2007

Najnowsza odsłona cyklu Dynasty Warriors, która została zapowiedziana w ubiegłym tygodniu, może już pochwalić się oficjalną stroną internetową. Witryna została uruchomiona przez firmę KOEI Co. Ltd. w sobotę.

Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6
Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6

wiadomość18 lipca 2007

W trakcie odbywającej się w Tokio imprezy PlayStation Premiere, której nazwa już wielokrotnie przewinęła się przez dzisiejsze newsy, firma Koei zapowiedziała wydanie gry Dynasty Warriors 6 na konsolę PS3.

Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.