Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Filmy animowane - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce filmy animowane ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Przygodowe
filmy animowane
Czas
PC
PC Windows14
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41Sony PlayStation 32Sony PlayStation 27
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable2
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 3604Microsoft Xbox3
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii3Nintendo DS2
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1Game Boy Advance1Nintendo GameCube4
Więcej
Mniej
Złoto i Chwała: Droga do El Dorado
Złoto i Chwała: Droga do El Dorado

Przygodowe 15 listopada 2000

Gra przygodowa z interfejsem point-n-click będącą adaptacją filmu o tym samym tytule. Fabuła opowiada o perypetiach pary przyjaciół zmierzających do legendarnego El Dorado. Rozgrywka polega głównie na prowadzeniu rozmów z postaciami niezależnymi, eksplorowaniu lokacji i poszukiwaniu przedmiotów niezbędnych do rozwikłania zagadek.

PC

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów
Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Przygodowe 26 czerwca 2009

Zręcznościówka będąca adaptacja filmowego przeboju. Opowieść stanowi kontynuację przygód dobrodusznego mamuta Mańka i jego wesołej kompanii. Gra oferuje 6 różnych postaci do wyboru i 15 poziomów pełnych akcji. Dodatkową atrakcją jest tryb multiplayer dla maksymalnie 8 osób.

PCX360PS3PS2WiiNDS

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

Przygodowe 3 czerwca 2008

Kung Fu Panda to gra zręcznościowa, stworzona na podstawie filmu animowanego pod tym samym tytułem. Powstał on w studiu DreamWorks, czyli tam gdzie Shrek i Madagaskar. Film opowiada o przygodach niezwykle leniwej pandy imieniem Po.

PCX360PS3PS2WiiNDS

Epoka Lodowcowa 2: Odwilż
Epoka Lodowcowa 2: Odwilż

Przygodowe 14 marca 2006

Zręcznościówka dla młodszych graczy oparta na popularnym filmie dla dzieci wytwórni 20th Century Fox. Zabawa sprowadza się do pokonywania przeróżnych przeszkód terenowych, radzenia sobie z groźnymi przeciwnikami oraz zbierania przedmiotów. Do wyboru są cztery różnorodne postacie, a rozgrywkę urozmaicają mini-gierki.

PCPS2WiiNDSXBOXGBAGCN

Sezon na Misia
Sezon na Misia

Przygodowe 19 września 2006

Open Season to familijna, przygodowa gra akcji, której fabuła wzorowana jest na animowanym obrazie kinowym o tym samym tytule, za którego powstanie odpowiada wytwórnia Sony Pictures Animation.

PCX360PS2PSPWiiNDSXBOXGCN

Iniemamocni
Iniemamocni

Przygodowe 29 października 2004

Iniemamocni to komputerowy odpowiednik obrazu kinowego, kryjącego się pod tym samym tytułem, firm Disney i Pixar. Gracz wciela się w rolę Pana Iniemamocnego, znanego również jako Bob Parr.

PCPS2XBOXGBAGCN

Atlantyda: Zaginiony Ląd - Próba Ognia
Atlantyda: Zaginiony Ląd - Próba Ognia

Przygodowe 15 maja 2001

Przygodowa gra akcji oparta o fabułę filmu animowanego z wytwórni Disney Entertainment, o poszukiwaniach zaginionej cywilizacji atlantyckiej.

PC

Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda
Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda

Przygodowe 17 sierpnia 2012

Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda to wyprodukowana przez firmę Disney Interactive Studios gra przygodowa, adresowana do miłośniczek baśniowych światów znanych z filmów animowanych wytwórni Walta Disney'a. Gracz kieruje poczynaniami młodej wróżki, która razem z Kopciuszkiem, Roszpunką, Arielką, Bellą i Tianą musi przywrócić porządek w magicznych królestwach.

PCWii3DS

Wallace & Gromit's Grand Adventures
Wallace & Gromit's Grand Adventures

Przygodowe 24 marca 2009

Gra przygodowa zrealizowana w konwencji point & click. Grand Adventures stanowi luźną adaptację animowanych filmów krótkometrażowych, tworzonych przez brytyjskie studio Aardman Animations.

PCX360

Looney Tunes: Back in Action
Looney Tunes: Back in Action

Przygodowe 24 listopada 2003

Królik Bugs i Kaczor Duffy łączą swe siły i działają razem, korzystając ze swych, różniących się od siebie, umiejętności. Tylko tak mogą wyruszyć w tę niebezpieczną wyprawę.

PS2GCN

Iniemamocni: Podziemne starcie
Iniemamocni: Podziemne starcie

Przygodowe 1 listopada 2005

Kontynuacja gry przygodowo-zręcznościowej przygotowanej w oparciu o bardzo popularny film animowany The Incredibles (po polsku Iniemamocni) z wytwórni Disney’a. Zrealizowano ją w identycznym stylu jak pierwowzór, fabularnie zaś kontynuuje to, co widzieliśmy zarówno grze jak i obrazie kinowym.

PCPS2NDSXBOXGBAGCN

Przygody Dzwoneczka
Przygody Dzwoneczka

Przygodowe 26 lutego 2010

Przygodowa gra logiczna opowiadająca losy Dzwoneczka, czyli jednej z głównych bohaterek bajki animowanej Piotruś Pan. W tej przyjemnej, opartej na licencji Disney’a produkcji możemy wcielić się w jedną z pięciu wróżek, którymi przyjdzie nam przemierzać rozmaite i kolorowe krainy pełne łamigłówek. Wygodny interfejs i tematyka sprawiają, że to doskonały tytuł dla młodszych graczy i fanów Piotrusia Pana.

PC

Coraline
Coraline

Przygodowe 27 stycznia 2009

Gra przygodowa będąca adaptacją filmu na podstawie twórczości Neila Gaimana, znanego amerykańskiego pisarza i grafika. W produkcji wcielamy się w tytułową bohaterkę, która przeprowadza się do nowego mieszkania i natrafia na sekretne drzwi do innego świata. W tej przedziwnej krainie wszystko wydaje się ciekawsze. To jednak tylko pozory.

PS2WiiNDS

Arden's Wake: Tide's Fall
Arden's Wake: Tide's Fall

Przygodowe 18 kwietnia 2018

Interaktywny film opracowany przez niezależny zespół Penrose Studios. W Arden’s Wake: Tide’s Fall gracz poznaje losy Meeny – nastolatki zamieszkującej wraz z ojcem latarnię górującą nad zalanym Nowym Jorkiem. Kiedy rodzic przepada bez śladu, dziewczyna postanawia wyruszyć na jego poszukiwania.

PC

Allumette
Allumette

Przygodowe 13 października 2016

Interaktywny film opracowany z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Gracz śledzi losy osieroconej dziewczynki, która rozpala kolejne zapałki i w ten sposób przywołuje następujące po sobie wspomnienia ze swojego życia. Źródłem inspiracji dla Allumette była „Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena.

PCPS4

Winnie the Pooh in the Hundred Acre Wood
Winnie the Pooh in the Hundred Acre Wood

Przygodowe 4 lipca 1985

Winnie Pooh in the Hundred Acre Wood to przygodówka przeznaczona dla młodszych graczy, która nawiązuje do doskonale znanych także i u nas, filmów rysunkowych Disney’a o Kubusiu Puchatku. Gracz wciela się w rolę bliżej niezidentyfikowanego bohatera, którego zadaniem jest odnaleźć dziesięć zaginionych przedmiotów, należących do mieszkańców Stumilowego Lasu.

PC