Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWii3DS
Okładka Disney Princess: My Fairytale Adventure (PC)
OkładkaDisney Princess: My Fairytale Adventure (PC)

Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda

Disney Princess: My Fairytale Adventure | Disney Księżniczki: Moja Bajkowa Przygoda

Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda to wyprodukowana przez firmę Disney Interactive Studios gra przygodowa, adresowana do miłośniczek baśniowych światów znanych z filmów animowanych wytwórni Walta Disney'a.

Przygodowe | TPP | filmy animowane | bajki

Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda Premiera

17sie2012

Wii 3DS

5paź2012

PC

Wróżki i czarodziejki to bohaterki wielu animowanych bajek wytwórni Walta Disney'a. Deweloperzy z firmy Disney Interactive Studios postanowili wykorzystać popularność tych postaci, czego wynikiem jest rozwijana od 2003 roku seria Disney Princess. Disney Princess: My Fairtale Adventure (polski tytuł Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda) jest czwartą odsłoną cyklu, który największą popularnością cieszy się wśród młodych graczek.

Fabuła gry koncentruje się wokół wątku nieudanego zaklęcia, które zakłóciło spokój mieszkańców magicznych królestw zamieniając dobre duszki w psotliwe chochliki. Zadanie powstrzymania działania czaru i usunięcia powstałych szkód Matka Chrzestna wszystkich wróżek zleca swojej najzdolniejszej uczennicy. Na szczęście młoda adeptka magii, której poczynaniami kieruje gracz, może liczyć na pomoc swoich starszych koleżanek – Kopciuszka, Roszpunki, Arielki, Belli i Tiany.

W trakcie zabawy główna bohaterka odwiedza kolejne królestwa, wykonuje zlecane jej zadania i spotyka wiele postaci z bajek Disney'a (m.in. Pascala z filmu Zaplątani oraz Florka z Małej Syrenki). Rozgrywka w Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda łączy elementy przygodowe i zręcznościowe z prostymi łamigłówkami. Twórcy zadbali również o szereg opcji pozwalających na indywidualizację wyglądu awatara, a także upiększanie wirtualnego domostwa w magicznym zamku wróżek.

Oprawa graficzna gry Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda przywodzi na myśl disney'owskie kreskówki. Proste, wykonane w technologii 2D modele postaci i obiektów oraz jaskrawa kolorystyka wyraźnie nawiązują do stylistyki filmów animowanych.

Ostatnia modyfikacja 24 kwietnia 2012

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
Wii
3DS