Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Przygoda ze sw. Piotrem (PC)

Przygoda ze św. Piotrem PC

Przygoda ze sw. Piotrem

Przygodowa gra religijna wyprodukowana przez firmę Pasterz. Gracz wciela się w towarzysza świętego Piotra, na którego czeka niesamowita przygoda pełna różnych zadań i zagadek. Tytuł, oprócz zapewnienia dobrej zabawy, ma także na celu edukację młodych graczy.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Przygoda ze sw. Piotrem (PC)

producent: Pasterz

wydawca: Pasterz

wydawca PL: Pasterz

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8maja2012

8maja2012

pudełko PL

Przygoda ze św. Piotrem to kolejna produkcja stworzona przez firmę Pasterz, specjalizującą się grach poruszających tematykę religii chrześcijańskiej. Deweloper ten ma na swoim koncie produkcję Być uczniem Jezusa, a także słuchowiska dla dzieci.

W grze wcielamy się w towarzysza apostoła św. Piotra, który przybył do jednego z miasteczek. Przechadzając się po kolejnych lokacjach (m.in. port, targ i plac) oraz zwiedzając podziemne korytarze i domy, trafimy na różne zadania oraz spotkamy dwa typy ludzi – tych, którzy nam pomogą i tych, którzy spróbują nam przeszkodzić. W poruszaniu się po udostępnionym mieście pomaga dołączana do gry mapa, ułatwiająca dotarcie do wyznaczonego miejsca.

Deweloperzy przygotowali łącznie siedem etapów, podczas których uczestniczymy w zabawie opartej na klasycznych mechanizmach gier przygodowych typu point-and-click. Oznacza to, że należy rozmawiać z napotkanymi postaciami i wykorzystywać znalezione przedmioty do rozwiązywania zagadek. Dodatkowo twórcy przygotowali także różne mini gierki, w tym np. krzyżówkę.

Jedną z głównych funkcji gry Przygoda ze św. Piotrem jest edukacja młodych graczy. Produkcja ukazuje starożytną kulturę i tradycję oraz przemyca elementy religii chrześcijańskiej i informacje dotyczące św. Piotra. Warto także wspomnieć, że w rolę Maniusi wcieliła się piosenkarka Anna Maria Jopek, artystka mająca na swoim koncie kilka złotych i platynowych płyt. Ponadto tytuł otrzymał II Nagrodę na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2013”, w kategorii programy multimedialne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2,3 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Gry podobne do Przygoda ze św. Piotrem

Wymagania wiekowe Przygoda ze sw. Piotrem

odpowiednia dla każdego wieku