Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360Wii
Okładka Project WITCHES (X360)

Project WITCHES

Project WITCHES to gra akcji z elementami taktycznymi, przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby.

Akcji | TPP

Okładka Project WITCHES (X360)

data premiery gry:

anulowana

PC PS3 X360 Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project WITCHES to gra akcji z elementami taktycznymi, przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. Niniejsza pozycja, przygotowana przez hiszpańskie studio Revistronic, przenosi użytkownika do fantastycznego świata, usytuowanego w okresie zabobonnego i niezwykle mrocznego średniowiecza. Tradycyjnie producenci skupili się na odwiecznym konflikcie dobra z siłami ciemności.

Użytkownik przybiera postać kobiety imieniem Gwen – wojowniczki, stającej do walki o wyzwolenie swojej rodzimej krainy spod dominacji szerzącego się zła. Owe tereny nieustannie nawiedzane są przez Hordy Bestii, zawierające w swoich szeregach okrutnie zdeformowane kreatury. Na mocy rozkazu swojego pana, potwory te terroryzują okolicę i biorą w niewolę jej mieszkańców. Przeciwstawić się im może jedynie wspomniana bohaterka, współpracująca ze swoimi kompanami.

Najważniejszym elementem zabawy uczyniono kooperację – towarzysze Gwen sterowani są przez Sztuczną Inteligencję (single player), bądź przez żywych graczy za pośrednictwem Internetu (multiplayer). Każda z postaci odznacza się odmiennym zestawem umiejętnościami z zakresu walki oraz dysponuje pewną wiedzą z dziedziny magii. W miarę sukcesywnego zdobywania doświadczenia bohaterowie usprawniają swoje zdolności oraz zdobywają zupełnie nowe.

W celu pokonania oponentów użytkownik nie tylko atakuje w sposób bezpośredni, ale także niezwykle często musi wykorzystać podstęp i przekradanie się w cieniu. Niejednokrotnie zaliczenie konkretnej misji zależy właśnie od tego, który typ konfrontacji się wybiera. Poza umiejętnościami stricte fizycznymi trzeba też wykazać się cechami przywódczymi oraz zdolnością przewidywania posunięć wroga. Co więcej, w celu pokonania nieprzyjaciół protagonistka i jej kompani, poza posiadaną bronią, posługują się licznymi przedmiotami, znalezionymi w danym miejscu.

Wirtualne środowisko zostało wystylizowane na horror. Rozgrywce towarzyszą nie tylko potężne burze czy pogrążone we mgle zaułki, ale także mrożące krew w żyłach krzyki czy cienie przemykające w oddali. Owe tonące w mroku lokacje poza funkcją estetyczną odgrywają też ogromną rolę praktyczną. Mianowicie pomagają w dotarciu do ściśle strzeżonych miejsc oraz pozwalają na zdecydowanie łatwiejsze atakowanie wroga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project WITCHES

16+

Wymagania sprzętowe Project WITCHES

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Zapowiedziano grę Project WITCHES
Zapowiedziano grę Project WITCHES

wiadomość9 maja 2007

Hiszpańskie studio deweloperskie Revistronic zapowiedziało przedstawioną w perspektywie trzeciej osoby grę akcji z elementami taktyki. Produkcja nosi roboczy tytuł Project WITCHES i pozwoli nam przenieść się do fantastycznego świata inspirowanego stereotypowaną wizją mrocznego średniowiecza. Gra ukaże się na konsole nowej generacji.

PC
PS3
X360
Wii