Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Project Resurgence (PC)

Project Resurgence PC

Przygotowana przez ekipę Nectar Game Studios epizodyczna gra RPG, której akcja toczy się w powoli podnoszącym się z kolan po wielkim kataklizmie świecie Lumen, łączącym elementy mrocznego fantasy z nurtem steampunk.

RPG | fantasy | steampunk | turowe | epizodyczne

PC Windows
Okładka Project Resurgence (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Resurgence to wydana na platformę PC gra RPG wypuszczona w modelu epizodycznym. Jest to debiutancki projekt zespołu Nectar Game Studios.

Fabuła

Akcja gry toczy się w uniwersum znanym jako Lumen, łączącym elementy mrocznego fantasy i steampunku. W momencie rozpoczęcia kampanii kraina ta powoli podnosi się z kolan po wielkim kataklizmie. Podczas tworzenia fabuły autorzy inspirowali się serialami telewizyjnymi. Każdy z pięciu odcinków jest samodzielną zamkniętą opowieścią, z odmiennymi bohaterami, osadzoną w nowym rejonie świata Lumen i oferującą około 20 godzin zabawy. Wszystkie epizody zawierają jednak także wątki popychające naprzód główną historię.

Autorzy położyli duży nacisk na aspekt fabularny i odgrywanie ról. Historia krainy Lumen jest bardzo bogata, a odkrywanie jej sekretów ułatwia pokonywanie wyzwań w kampanii. Ponadto podczas rozgrywki zmuszeni zostajemy do regularnego podejmowania ciężkich decyzji moralnych, a ich skutki odczuwamy także w późniejszych odcinkach.

Mechanika

W przypadku wydanego na platformę PC Project Resurgence główną inspiracją dla autorów były produkcje cRPG z drugiej połowy lat 90. Podczas zabawy kierujemy drużyną poszukiwaczy przygód i otrzymujemy bezpośrednią kontrolę nad każdym jej członkiem. Walkę możemy rozgrywać zarówno w trybie turowym, jak i w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy. Poza potyczkami zajmujemy się głównie eksploracją, prowadzeniem rozmów oraz realizowaniem zleconych przez postacie niezależne zadań. Całość opracowano tak, aby większości zadań można było ukończyć bez uciekania się do przemocy.

W trakcie przygód gracze mogą zwerbować wielu towarzyszy i każdy z nich posiada własne unikalne talenty oraz osobowość, a ich stosunek do nas w dużym stopniu wynika z poczynań naszego bohatera. Nie zabrakło oczywiście systemu rozwoju, pozwalającego na ulepszanie statystyk postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project Resurgence

16+

Project Resurgence - oldskulowe cRPG zbiera środki na Kickstarterze
Project Resurgence - oldskulowe cRPG zbiera środki na Kickstarterze

wiadomość24 stycznia 2016

Nectar Game Studios zbiera na Kickstarterze środki potrzebne na dokończenie Project Resurgence, czyli gry cRPG wzorowanej na produkcjach z drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku, osadzonej w realiach z pogranicza fantasy i steampunku.