Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Project Kane (PS3)

Project Kane

Project Kane to dynamiczna gra akcji utrzymana w konwencji science-fiction. Gracz wciela się w rolę bohatera, który w świecie przyszłości musi stawić czoła bezwzględnej federacji Chun i jej śmiercionośnym robotom.

Akcji | TPP

Okładka Project Kane (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Kane to pierwsze duże przedsięwzięcie deweloperskie firmy UTV Ignition Entertainment, znanej przede wszystkim z działalności wydawniczej na rynku brytyjskim. Produkcją gry, która początkowo znana była jako WarDevil: Unleash the Beast Within, zajęło się wewnętrzne studio korporacji, Digi-Guys.

Akcja gry osadzona została w świecie przyszłości, w którym rządy żelaznej ręki sprawuje federacja Chun. Podległe jej roboty, siejąc terror i zniszczenie, doprowadziły ludzkość na skraj zagłady. Szansą dla nielicznych pozostałych przy życiu jest bohater, który jako jedyny potrafi okiełznać skrytą w sobie bestię i z jej pomocą rozprawić się z maszynami.

Rozgrywkę w Project Kane zaprojektowano z myślą o widowiskowych starciach z hordami przeciwników. Akcja ukazana została z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a zadaniem kontrolowanego przez gracza herosa miało być sianie zniszczenia w szeregach wrogo usposobionych robotów przy użyciu rozmaitych rodzajów futurystycznych broni.

Zgodnie z założeniami ekipy deweloperskiej, gra tworzona była z myślą o technicznych możliwościach wchodzących na rynek konsol siódmej generacji – Xbox 360 i PlayStation 3. Autorski silnik graficzny zapewnić miał spektakularną, trójwymiarową oprawę wizualną renderowaną w czasie rzeczywistym.

Uwaga: Premierę początkowo zapowiadano na 2005 rok, jednak termin kilkakrotnie był przesuwany. W odpowiedzi na pogłoski o anulowaniu projektu, firma UTV Ignition Entertainment poinformowała w 2010 roku, że prace deweloperskie są w dalszym ciągu prowadzone, a powstająca gra zmieniła tytuł na Project Kane. Półtora roku później szefostwo brytyjskiej spółki podjęło decyzję o zaprzestaniu produkcji gier (poza PK w produkcji była także pierwszoosobowa strzelanina Reich) i skoncentrowaniu się na działalności wydawniczej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Project Kane

Wymagania wiekowe Project Kane

odpowiednia dla każdego wieku

Prace nad Project Kane i Reich anulowane?

wiadomość28 czerwca 2011

Należące do firmy UTV studio Ignition Entertainment ogłosiło rezygnację z produkcji gier i rozpoczęcie działalności na rynku wydawniczym. Nieznany jest los gier Reich oraz Project Kane, nad którymi firma pracowała w ostatnim czasie.

PS3
X360