Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Project Genom (PC)

Project Genom PC

Osadzona w klimatach science fiction gra MMORPG autorstwa studia Genom Games. Fabuła produkcji przenosi nas w odległą przyszłość, w której Ziemia ulega całkowitemu zniszczeniu, a ludzkość musi szukać dla siebie nowego domu.

RPG | TPP | science fiction | MMORPG | multiplayer | TPS | crafting | strzelanki

PC Windows
Okładka Project Genom (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12października2016

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Project Genom to gra z gatunku MMORPG osadzona w klimatach science fiction. Produkcja stawia przede wszystkim na dynamiczną akcję, ale oferuje także otwarty świat i rozbudowany system rozwoju postaci. Jedną z jej najbardziej charakterystycznych cech jest wyjątkowo efektowna oprawa graficzna. Za tytuł w wersji na PC odpowiada studio Genom Games.

Historia opowiedziana w Project Genom jest stosunkowo standardowa – w bardzo odległej przyszłości Ziemia ulega całkowitemu zniszczeniu i ludzkość musi szukać sobie nowego domu. Podróże kosmiczne stoją na bardzo zaawansowanym poziomie, jednak nie każda planeta nadaje się do zamieszkania. Jedną z nielicznych, przystosowanych do naszych potrzeb jest Avalon – glob, który na pierwszy rzut oka wydaje się prawdziwą Idyllą. Po wylądowaniu okazuje się jednak, że ludzie muszą walczyć z zamieszkującymi planetę stworami, aby wyrwać z ich szponów miejsce, z którym związali swoją przyszłość. Po początkowych porażkach, na horyzoncie pojawiła się nowa nadzieja – kolejna generacja zmodyfikowanych genetycznie bohaterów. Jednym z nich jest postać gracza.

Przygody oraz walkę obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, zaś sama mechanika rozgrywki mocno przypomina klasyczne shootery. Pomimo tego, że większość czasu spędzamy na strzelaniu i demolowaniu oddziałów obcych, gra posiada rozbudowaną linię fabularną, kładącą nacisk na mnogość wyborów. Każde napotkane zadanie można wykonać na kilka różnych sposobów, całość nie narzuca także sztywnej kolejności podchodzenia do misji. Główne cele można w dowolnej chwili przeplatać z mniejszymi przydziałami, które otrzymujemy podczas przemierzania dużego, otwartego świata. Poruszanie się po Avalonie znacznie ułatwiają specjalne pojazdy – twórcy udostępnili graczom m.in. maszyny zarówno tradycyjne, jak i te bardziej futurystyczne, w tym m.in. platformę grawitacyjną.

Gracze otrzymali dużo swobody w kreowaniu własnego herosa – oprócz licznych możliwości ubierania postaci, możemy także rozwijać jej umiejętności, takie jak naprawianie, polowanie czy specjalizacja w broni. W Project Genom brakuje typowego podziału na klasy, a specjalizacja bohatera jest zależna od tego, w co inwestujemy punkty rozwoju oraz to, jaki sprzęt lub mutacje postanowimy zakupić. Oprócz klasycznych zbroi, mamy do dyspozycji również potężne mechokombinezony czy chociażby tzw. „przykrywki”, pozwalające nam przybierać formy podobne do obcych. Bez względu na to, którą ścieżką pójdziemy, możemy dowolnie uczestniczyć w starciach zarówno PvP, jak i PvE. W ramach tego ostatniego, co pewien czas na serwerach pojawiają się także specjalne wydarzenia, wymagające współpracy dużej ilości osób, np. niespodziewana inwazja nowych oddziałów obcych.

Project Genom w wersji na PC prezentuje się bardzo efektownie. To zasługa osadzenia gry na silniku Unreal Engine 4, pozwalającego generować dokładne modele postaci oraz otaczającego nas świata. Dużą uwagę przyłożono także do efektów cząsteczkowych, odbić oraz animacji, dzięki czemu tytuł jest jednym z lepiej prezentujących się w swoim gatunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN (Early Access)

Gry podobne do Project Genom

Wymagania wiekowe Project Genom

12+

Wymagania sprzętowe Project Genom

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 11 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Quad Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 11 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit