Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSANDPC
Okładka Preston Sterling (iOS)

Preston Sterling

Przygotowana przez niezależne, niemieckie studio Animation Arts mieszanina przygodówki point-and-click z grą akcji.

Przygodowe | point-and-click | indie | przygodowe gry akcji

Okładka Preston Sterling (iOS)

data premiery gry:

25mar2016

AND

2kwi2016

iOS

19sie2016

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Preston Sterling jest dziełem niezależnego, niemieckiego studia Animation Arts. Produkcja, która ukazała się między innymi na platformie PC, AND i iOS, stanowi mieszankę przygodówki point-and-click z grą akcji.

Fabuła

Gracz wciela się w rolę podróżnika i łowcy skarbów — Prestona Sterlinga. W jego skórze przychodzi nam badać rozmaite sekrety mitów i legend z Wysp Brytyjskich. Zadanie, którego podejmuje się w pierwszym epizodzie — Preston Sterling and the Legend of Excalibur — polega na odnalezieniu tytułowego Excalibura. Droga do tego nie jest jednak łatwa, gdyż na bohatera czyhają rozmaite niebezpieczeństwa, a także nie wszystkie napotkane osoby są do niego przychylnie nastawione.

Mechanika

Rozgrywka w Preston Sterling na platformie PC, AND i iOS nie odbiega znacząco od standardów, do jakich przyzwyczaiły nas inne produkcje z pogranicza action-adventure. Jej filarem jest zatem eksploracja różnorodnych lokacji; przychodzi nam badać tajemnicze ruiny, angielskie plenery, czy też kryjące własne sekrety współczesne zabudowania — obecne tam sekcje zręcznościowe mogą polegać na przykład na przemykaniu za plecami strażników. Nasze poczynania często prowadzą także do aktywacji różnorodnych pułapek, toteż często nie pozostaje nic innego, jak salwować się ucieczką. Akcja prezentowana jest z dwóch perspektyw — zwiedzanie kolejnych lokacji odbywa się w trybie TPP, z kolei gdy rozwiązujemy zagadki, kamera przełącza się na widok z oczu bohatera. Łamigłówki polegają na manipulacji przedmiotami i elementami otoczenia, a cenne informacje pozyskujemy nie tylko ze znalezionych po drodze notatek, lecz także poprzez rozmowy z napotkanymi postaciami niezależnymi.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Preston Sterling na platformie PC, AND i iOS prezentuje średni poziom, choć na niektórych lokacjach warto zawiesić oko. Gra wydawana jest w formie epizodów, a ich fabuła zazębia się z historią opowiedzianą w pozostałych odcinkach. Sterowanie w wersjach na urządzenia mobilne zostało dostosowane do specyfiki ekranów dotykowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

PC
AND
iOS