Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Premier Manager 2004-2005 (PC)
OkładkaPremier Manager 2004-2005 (PC)

Premier Manager 2004-2005 PC

„Premier Manager 2004/2005” to kolejna odsłona znanego managera piłkarskiego sprzed lat, reaktywowanego w ostatnim sezonie 2003/04 przez studio developerskie ZOO Digital Publishing.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Premier Manager 2004-2005 Premiera PC

5listopada2004

pudełko PL

15lutego2005

producent: Zoo Digital/zushi games ltd. wydawca: Zoo Digital/zushi games ltd. wydawca PL: Wydawnictwo Bauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

„Premier Manager 2004/2005” to kolejna odsłona znanego managera piłkarskiego sprzed lat, reaktywowanego w ostatnim sezonie 2003/04 przez studio developerskie ZOO Digital Publishing. Względem legendarnego poprzednika z roku 1992, omawiany program różni się w bardzo wielu aspektach, zaś największą analogią obu produkcji jest ich... wspólny tytuł.

Baza danych zawiera w sobie około dziesięć tysięcy indywidualnych zawodników, występujących w klubach z czternastu największych europejskich lig (w tym: angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej oraz włoskiej). Gracz nie tylko ma możliwość wcielenia się w rolę szkoleniowca zespołu (co jest typowe dla najlepszych gier z tego gatunku, vide seria „Championship Manager”), ale również dyrektora finansowego. Ustalanie cen kiełbasek w stadionowych sklepikach, wysokości pensji piłkarzy, sekretarek czy też służb porządkowych – to tylko kilka z wielu elementów, o które musi zadbać grający użytkownik. Jednakże najważniejsza pozostaje oczywiście strona czysto szkoleniowa. Tutaj bardzo duży nacisk położony został na taktykę i jej odpowiednie przygotowanie. Zmiana formacji bądź nastawienia zespołu w trakcie meczu nieraz może zaowocować odmienieniem losów spotkania.

Programiści zapewnili edycji „2004/2005” nowy, ich zdaniem intuicyjny interfejs, pozwalający w mało skomplikowany sposób przedostać się do konkretnych opcji. Warte podkreślenia jest również to, iż omawiany tytuł dedykowany jest aż trzem platformom. Poza użytkownikami komputerów klasy PC, w nowego „Premier Managera” zagrać mogą także posiadacze konsol Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameBoy Advance, co jest raczej niespotykane wśród gier z tego gatunku.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Premier Manager 2004-2005

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.