Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2
Okładka Premier Manager 08 (PC)
OkładkaPremier Manager 08 (PC)

Premier Manager 08

Premier Manager 08 to trzynasta odsłona serii popularnych menadżerów piłkarskich, tworzonych od 1992 r.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Premier Manager 08 Premiera

17sie2007

PC PS2

Premier Manager 08 to trzynasta odsłona serii popularnych menadżerów piłkarskich, tworzonych od 1992 r. Za produkcję gry odpowiada studio Zoo Digital Publishing, które oprócz zmiany numeracji swej sagi postawiło przed sobą także bardziej ambitne zadanie: wykreowanie poważnej konkurencji dla kultowego Football Managera, gry uważanej obecnie za najlepszą w swoim gatunku.

Tym razem autorzy tytułu zdecydowali się na to, by postawić przede wszystkim na grywalność. W tym celu znacznie uprościli techniczną warstwę swego projektu, aby mógł on zadowolić odbiorców w każdym wieku. Zamierzony efekt osiągnęli dzięki zastosowaniu kosmetycznych zmian w interfejsie produktu. Od podjęcia wybranej przez gracza akcji nie dzieli go nigdy więcej niż kilka kliknięć. Przyczynił się do tego przejrzysty pasek zadań, zawierający skróty do ekranu drużyny czy sekcji newsowej. Ponadto programiści zadbali o dostarczenie odbiorcom przydatnego Snapshota – zbioru najciekawszych wiadomości na temat prowadzonej przez nich drużyny. Nie obyło się także bez dorzucenia prostych narzędzi, służących do analizy meczów, oglądania statystyk zawodników oraz kontrolowania spraw dotyczących finansów.

Duży nacisk położono również na rozwijanie naszych podopiecznych w specjalistycznych ośrodkach treningowych, rozbudowę skautingu oraz realistyczne przedstawienie kontuzji kopaczy i następującej po nich rehabilitacji. Ulepszono też silnik meczowy gry, który teraz na bieżąco przetwarza zmiany, jakie przeprowadzamy w taktyce swego zespołu w czasie pojedynku z rywalem.

Ponadto warto wspomnieć o zaktualizowanej bazie piłkarzy, obejmującej swym zasięgiem nawet zmiany kadrowe przeprowadzone w okresie lata 2007. Obecnie Premier Manager 08 może więc pochwalić się ponad 12 tysiącami autentycznych zawodników, przyporządkowanych do 400 klubów. Na zachętę dla graczy przygotowano także specjalny system nagród, mający przyciągnąć do produktu tych klientów, którzy lubią, gdy w ich profilu widnieje szereg prestiżowych osiągnięć. Nadal jednak dziecko Zoo Digital Publishing stara się oferować graczom maksymalnie nieskomplikowaną rozrywkę, będącą alternatywą dla gameplay’a zaserwowanego w konkurencyjnym Football Managerze.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Premier Manager 08

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Premier Manager 08 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP/Vista
PC
PS2