Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Poker Simulator (PC)

Poker Simulator PC

Firmowana przez Michała Wiśniewskiego rozbudowana symulacja pokera w odmianie Texas Hold'em – No Limit. Gra zawiera także szkółkę i tryb pomocy, dzięki którym można nauczyć się zasad tej dyscypliny sportu.

Logiczne | hazardowe | karciane | poker

PC Windows
Okładka Poker Simulator (PC)

producent: Netmin Games

wydawca PL: IQ Publishing

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14marca2009

20października2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowana przez niemiecką firmę Netmin Games gra Poker Simulator światową premierę miała w 2009 roku. W Polsce ukazała się za sprawą IQ Publishing. Wydawca bardzo poważnie potraktował swoje zadanie i wprowadził zmiany, które dostosowały produkt pod kątem rodzimych graczy. Dzięki tym staraniom gra nie tylko zyskała pełną polską wersję językową, ale także wzbogaciła się o wizerunek znanej postaci związanej z pokerem. Twarzą Poker Simulator został lider zespołu Ich Troje – Michał Wiśniewski, który prezesuje Polskiemu Związkowi Pokera.

Gra adresowana jest do osób w różnym stopniu zaznajomionych z pokerem w odmianie Texas Hold'em – No Limit. Początkujący znajdą w niej szkółkę, uczącą podstawowych zasad, leksykon tej dyscypliny sportowej oraz kilka wariantów treningu. Dla urozmaicenia szkolenia skorzystać można także z 4 pokerowych mini-gierek. Bardziej doświadczeni mogą natomiast doskonalić swoje umiejętności na przykład w blefowaniu i umiejętności czytania mowy ciała.

Zasadnicza rozgrywka w Poker Simulator bazuje na siedmiu trybach turnieju (6 eliminacji i finał). Gracze mają możliwość ustawienia rozmiaru tabeli (od 2 do 10 graczy), poziomu sztucznej inteligencji (od laika po legendę pokera) a nawet jednego z trzech stylów gry dla każdego z komputerowo sterowanych przeciwników. Opcjonalnie można także włączyć czynnik losowy, dzięki czemu praktycznie każde rozdanie wygląda inaczej.

Oprawa graficzna w grach karcianych odgrywa drugorzędną rolę. Twórcy Poker Simulator odeszli jednak od typowego dla tego rodzaju produkcji widoku 2D. W grze pojawia się 50 trójwymiarowo animowanych postaci, a poszczególne turnieje odbywają się w 16 odmiennych lokacjach. Możliwa jest także zmiana pracy kamer, w tym także ustawienie widoku z perspektywy pierwszej osoby.

W Poker Simulator dostępnych jest kilka opcji spersonalizowania gry. Gracze mogą zaimportować swoje zdjęcia i wpisać nazwiska, a nawet dodać własną muzykę.

Poza trybem zabawy dla jednej osoby Poker Simulator umożliwia wspólną grę maksymalnie 10 pokerzystom połączonym za pośrednictwem sieci Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 2,2 / 10 na podstawie 358 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Poker Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Poker Simulator

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 1GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Poker Simulator - recenzja gry
Poker Simulator - recenzja gry

Recenzja 16 listopada 2010, 12:09

Różnice pomiędzy tymi skrajnymi stopniami zaawansowania są trudne do zauważenia przy pierwszym wygenerowanym turnieju. Amator jest ogólnie strachliwy, gra pasywnie, nie przejmuje inicjatywy, odważne ruchy wykonuje tylko z potężnymi układami. Gorzej z oceną SI mistrza. Poker jest grą, w której relatywnie rzadko dochodzi do „showdownu”, a więc obejrzenia ręki przeciwnika. Stąd już pozostaje szerokie pole do nadinterpretacji stylu komputerowego gracza. Nagle żałośnie niskie podbicie wygląda jak wyszukana pułapka, pasywne przyjmowanie podbić jak „slowplay”, a agresywny ruch po flopie jak klasyczny „continuation bet”. Dla pewności wielokrotnie wchodziłem w złe, z mojej perspektywy, pule, aby zobaczyć rozgrywane przez „mistrza” ręce. W zdecydowanej większości przypadków wirtualni konkurenci grali monsterami – bardzo silnymi układami, od JJ w górę. Oczywiście we wczesnej fazie turnieju nie jest to złe zachowanie – niestety, nawet przy krótkim stole (z małą liczbą graczy), kiedy sytuacja wymaga większego otwarcia, komputer nadal upierał się przy grze bardzo wąskim zakresem rąk.