Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky (NDS)
OkładkaPokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky (NDS)

Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky NDS

Kolejna odsłona jednej z pobocznych serii opowiadających o przygodach Pokemonów. W grze wcielamy się w człowieka przemienionego w przedstawiciela jednego z nich.

RPG | turowe | Pokemon | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky Premiera NDS

18kwietnia2009

pudełko PL

20listopada2009

producent: ChunSoft wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Skies to kolejna gra o tytułowych Pokemonach. Dzieło zostało stworzone przez firmę Chunsoft, założoną już w 1984 roku i znaną z pięciu części serii Dragon Quest. Deweloper odpowiada również za kilka innych tytułów o Pokemonach (np. Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team). Gra jest kontynuacją Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time i Explorers of Darkness.

Tytuł oferuje wszystko to co wymienione wyżej bliźniacze gry, chociaż oczywiście dodaje sporo nowości. Wcielamy się więc w człowieka przemienionego w Pokemona. Autorzy przygotowali kilka specjalnych epizodów oraz postaci, które odkrywamy podczas zabawy. Otrzymujemy w nich możliwość poznania losów kilku pobocznych bohaterów i odkrycia różnych niuansów fabuły oraz szczegółów historii związanych z niektórymi Pokemonami. Możemy więc między innymi poznać kulisy powstania gildii Wigglytuffów i dowiedzieć się jak wyglądał powrót do przyszłości Groyvle’a oraz Dusknoira.

Grę możemy rozpocząć pod postacią 5 nowych Pokemonów (Phanpy, Eevee, Riolu, Shinx, Vulpix). Ze startowych opcji usunięto dwie znane z poprzedniej odsłony sagi (Munchlax, Meowth), jednak oba stworki mogą dołączyć do nas podczas zabawy w formie towarzyszy. Twórcy rozbudowali również Treasure Town, czyli miasteczko, w którym toczy się rozgrywka. W grze znajdziemy oczywiście kilka zupełnie nowych przedstawicieli Pokemonów. Wśród nich pojawiają się: Shaymin, Giratina (w oryginalnej formie), co łącznie daje ponad 490 różnych typów Pokemonów obecnych w grze.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.