Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Plebby Quest: The Crusades (PC)

Plebby Quest: The Crusades PC

Plebby Quest: The Crusades to turowa gra strategiczna osadzona w czasach średniowiecznych krucjat. Jej celem jest poszerzenie własnego królestwa i pokonanie wszystkich innych władców. Za opracowanie tytułu odpowiedzialne jest niezależne studio PiedPipers Team.

Strategiczne | turowe | średniowiecze | elementy RPG | 2D | indie

PC Windows
Okładka Plebby Quest: The Crusades (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

9kwietnia2020

9kwietnia2020

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Opracowana przez południowokoreańskie studio PiedPipers Team gra pozwala na wcielenie się w jednego z władców średniowiecznego świata oraz na zarządzanie wybranym przez siebie państwem. Plebby Quest: The Crusaders został wydany przez firmę NeoWiz Games i łączy ze sobą elementy gier strategicznych, symulacji i RPG.

Fabuła

Rozgrywka w Plebby Quest: The Crusades odbywa się w podczas ery krucjat na terenie Bliskiego Wschodu, w basienie Morza Śródziemnego oraz w Europie. Dostępne w grze scenariusze zawierają osadzone w konkretnym przedziale czasowym historie, które są nawiązaniem do prawdziwych wydarzeń. Plebby Quest: The Crusades nie przedstawia jednak dokładnych i wiernych wersji zdarzeń z tamtych dni, a jedynie prezentuje lekko zmienione zadania fabularne na potrzeby produkcji.  

Mechanika

Naszym zadaniem w grze jest poszerzenie granic królestwa oraz dominacja nad jego przeciwnikami. Możliwości kierowania państwem jest wiele i często wynikają one z indywidualnych preferencji gracza. Oprócz klasycznego najazdu na obce królestwo możemy równie dobrze rozbudować naszą ekonomię czy zadbać o rozwój nowych technologii. Plebby Quest: The Crusaders umożliwia nam zbieranie dziewięciu typów zasobów takich jak: punkty badawcze, złoto, pszenica, konie, drewno, cukier, diamenty, pogańscy więźniowie i święte relikwie. Każdy z nich posiada swoje specjalne przeznaczenie oraz ma określoną wartość liczoną w innych surowcach. 

W Plebby Quest: The Crusaders dowodzenie nad jednostkami przejmują tak zwani generałowie, którzy stanowią główny środek do kontroli mapy. Wraz ze wzrostem poziomu generała, możemy poszerzyć jego armię o nowe formacje, a także przeszkolić posiadanych już wojowników. Warto pamiętać, iż każdy z naszych dowódców może wykonać jedynie jedną akcję na turę, więc należy zastanowić się, czy nie lepiej najpierw rozprawić się z panoszącymi się po królestwie buntownikami zanim wyruszymy na podbój nowych terenów.

Podczas rozgrywki natrafimy również na wiele odmian krótkich minigierek, które pozwolą nam na pozyskanie surowców czy też potężnych artefaktów. Dodatkowo pewne elementy gry wymagają od nas rozwiązania prostych łamigłówek w celu zdobycia specjalnych punktów rozwoju. Przykładowo, aby zdobyć punkty umożliwiające rozwój technologii, trzeba zagrać w grę, która polega na ułożeniu książek w konkretnej konfiguracji. Potyczka w Plebby Quest: The Crusaders również została rozwiązania za pomocą minigry, w której po przeniesieniu się na oddzielną planszę, wydajemy proste komendy naszym wojskom. 

Tryby gry

Plebby Quest: The Crusades oferuje rozgrywkę wyłącznie w trybie jednoosobowym. Oprócz standardowej kampanii podzielonej na trzy odrębne scenariusze, możemy również rozegrać grę dowolną, dostosowując tym samym poziom zmagań do naszych potrzeb.

Kwestie techniczne

Największym atutem gry jest z pewnością przepełnione humorem i nietuzinkowe podejście do gatunku historycznych gier strategicznych. Oprawa graficzna jest przyjemna dla oka, a zabawny klimat szczegółowo oddany dzięki implementacji kreskówkowego stylu. Udźwiękowienie inspirowane takimi produkcjami jak The Kingdom of the Winds czy Dragon Flight doskonale oddaje klimat średniowiecznego świata, przy okazji dodając do niego elementy właściwie jedynie dla gier fantastycznych. 

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Plebby Quest: The Crusades

16+

Wymagania sprzętowe Plebby Quest: The Crusades

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7