Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4ANDiOSPCXONESwitch
Okładka Playerless: One Button Adventure (PS4)
OkładkaPlayerless: One Button Adventure (PS4)

Playerless: One Button Adventure

Gra przygodowo-logiczna polskiego studia Moonlit, której akcja toczy się wewnątrz innej gry wideo.

Przygodowe | widok izometryczny | elementy logiczne | humorystyczne | polskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Playerless: One Button Adventure Premiera

Gry podobne do Playerless: One Button Adventure

Pavilion

Splice

Pipe Push Paradise

Playerless: One Button Adventure to przygodówka wzbogacona o liczne elementy zaczerpnięte z gier logicznych, opracowana przez niezależne polskie studio Moonlit. Mowa o deweloperach, którzy w swoim portfolio mają między innymi grę Deadliest Catch: The Game.

Fabuła

Playerless: One Button Adventure zabiera nas do świata znajdującego się wewnątrz gry wideo, która została porzucona zarówno przez gracza, jak i przez swoich twórców. Stworzone na jej potrzeby postacie neutralne zaczęły w końcu „żyć własnym życiem”, co spowodowało prawdziwy chaos; na domiar złego w momencie rozpoczęcia przygody do gry wkrada się krytyczny błąd psujący jej poszczególne elementy.

Głównym bohaterem omawianej produkcji jest obdarzona świadomością jednostka naprawcza, która została stworzona, by pomóc autorom w uporaniu się z problemami trapiącymi ich dzieło. W trakcie zabawy musimy kierować poczynaniami naszego podopiecznego w taki sposób, by udało mu się przywrócić porządek w wirtualnym świecie.

Mechanika

W Playerless: One Button Adventure akcję ukazano w widoku izometrycznym. Gra składa się z szeregu etapów, w których rozwiązujemy rozmaite zagadki logiczne. Choć początkowo stawiane przed nami wyzwania nie stwarzają większych problemów (przykładowo, jedno z nich polega na usunięciu gumowej kaczki z trybów generatora), z czasem stają się coraz bardziej skomplikowane. Ponadto protagonista napotyka na swojej drodze inne postacie, z którymi może prowadzić rozmowy.

Produkcja odznacza się przy tym wyjątkowo prostym sterowaniem – obsługujemy ją przy pomocy jednego przycisku (bądź w przypadku wersji na urządzenia mobilne – używając jednego palca). Poza tym całość doprawiono solidną dawką specyficznego humoru; autorzy często łamią również tak zwaną „czwartą ścianę”: bohater nie tylko potrafi zwracać się bezpośrednio do gracza, lecz także samodzielnie wykonuje wybrane czynności (o ile przyjdzie mu to do głowy).

Kwestie techniczne

Playerless: One Button Adventure posiada prostą, choć przyjemną dla oka grafikę, utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Playerless: One Button Adventure: Odpowiednia dla każdego wieku.

Playerless: One Button Adventure Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE
Switch
AND
iOS