Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka PixelJunk Eden 2 (Switch)
OkładkaPixelJunk Eden 2 (Switch)

PixelJunk Eden 2 Switch

Kontynuacja gry zręcznościowej z 2008 roku, w której wcielamy się w stworzonka skaczące po roślinach porastających malownicze ogrody i zbierające pyłek przyczyniający się do ich wzrostu. W PixelJunk Eden 2 można grać w pojedynkę lub współpracując z drugim graczem.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | na 2 osoby | indie | kooperacja | side-scroll | eksperymentalne/artystyczne | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PixelJunk Eden 2 Premiera Switch

10grudnia2020

Nintendo eShop

10grudnia2020

producent: Q-Games wydawca: Q-Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do PixelJunk Eden 2

New Super Mario Bros. U Deluxe

Gris

TumbleSeed

PixelJunk Eden 2 jest kontynuacją wydanej w 2008 roku gry zręcznościowej reprezentującej serię PixelJunk. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Q-Games.

Fabuła

W PixelJunk Eden 2 wcielamy się w stworzonka zwane Grimps, które przemierzają malownicze ogrody, starając się zebrać tak zwane Spectra stanowiące źródło życia.

Mechanika

W PixelJunk Eden 2 akcję obserwujemy z boku. Każdy Grimp, którego kontrolujemy w trakcie zabawy (w miarę postępów otrzymujemy dostęp do kolejnych stworzonek), posiada indywidualne perki wpływające na przebieg rozgrywki. Skacząc po kwiatach, liściach i gałęziach roślin wypełniających barwne ogrody, nasi podopieczni pozyskują pyłek, który przyczynia się do ich wzrostu. W ten sposób z czasem otrzymują dostęp do coraz dalszych (i położonych wyżej) zakątków poszczególnych plansz, a co za tym idzie – nowych źródeł pyłku. Ponadto podczas rozgrywki zdobywamy różnorodne przyprawy, które na rozmaite sposoby wpływają na uprawę kwiatów, krzewów oraz drzew. Całość przygotowano w taki sposób, by dać graczowi możliwość wyciszenia się i zrelaksowania.

Tryby gry

W PixelJunk Eden 2 można grać w pojedynkę lub w towarzystwie drugiego gracza, w ramach lokalnego trybu współpracy.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry PixelJunk Eden 2 utrzymano w oryginalnej, surrealistycznej stylistyce znanej z pierwowzoru. Towarzyszy jej hipnotyczny soundtrack skomponowany przez japońskiego kompozytora znanego jako Baiyon.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe PixelJunk Eden 2: Odpowiednia dla każdego wieku.