Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Piraci: Przeklenstwo Tortugi (PC)

Piraci: Przekleństwo Tortugi PC

Piraci: Przeklenstwo Tortugi

Piraci: Przekleństwo Tortugi to gra akcji z elementami zręcznościowymi, wyprodukowana przez studio deweloperskie Brainfactor Entertainment KFT.

Akcji | TPP | piraci

PC Windows
Okładka Piraci: Przeklenstwo Tortugi (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5grudnia2003

20grudnia2003

pudełko PL

Nieskomplikowana gra zręcznościowa nawiązująca swą tematyką i mechaniką przedstawionego świata do hitów rosyjskiej firmy Akella – Sea Dogs oraz Pirates of the Caribbean. Gracz wciela się w rolę Williama Daredrake'a, kapitana pirackiego okrętu - Wiernej Fortuny. Właściwa gra rozpoczyna się w momencie gdy odnajduje on tajemniczą mapę. Bardzo szybko okazuje się, iż prowadzi ona do Tortugi, legendarnej wyspy piratów, skrywającej niewyobrażalne skarby, gromadzone od dziesięcioleci przez okolicznych korsarzy. William wyrusza w niebezpieczną podróż, postanawia odnaleźć piracką wyspę i zagarnąć znajdujące się na niej skarby dla siebie. Bardzo szybko okazuje się, iż wpadł w niemałe tarapaty. Legendarne trofea są pilnowane przez duchy zmarłych korsarzy, które dołożą wszelkich starań, aby nikt nie przejął gromadzonych przez stulecia zdobyczy.

Właściwa rozgrywka składa się z dwóch elementów, tj.: poruszanie się głównym bohaterem po różnych wyspach, portach, itp. (tak jak w klasycznych grach akcji/TPP) oraz sterowanie okrętem podczas bitew morskich. Autorzy gry przygotowali w sumie 12 wypełnionych zagadkami i licznymi walkami poziomów. Gracz może wybierać w dziesięciu rodzajach broni, a na jego drodze staje 35 rodzajów zagrożeń (przeciwników, zagadek, pułapek itp.). Oprawa wizualna jest mocno uproszczona, zaś interfejs ograniczono do minimum. W trakcie gry przygrywają charakterystyczne, pirackie melodie (45 minut muzyki).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,90 PLN

Gry podobne do Piraci: Przekleństwo Tortugi

Wymagania wiekowe Piraci: Przeklenstwo Tortugi

12+

Wymagania sprzętowe Piraci: Przekleństwo Tortugi

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU AMD/Intel 600MHz
  • 128MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
Piraci: przekleństwo Tortugi - recenzja gry
Piraci: przekleństwo Tortugi - recenzja gry

Recenzja 5 lutego 2004, 11:23

Grafika, jaką „Piraci – przekleństwo Tortugi” mają do pokazania, stanowi absolutne minimum tego, co trójwymiarową grafikę może definiować. Proste obiekty, brak bardziej zaawansowanego cieniowania i świateł, nieinteraktywne środowisko – tak naprawdę nic się tu nie rusza poza ludzkimi postaciami. Ich animacje zaś również są proste aż do bólu i przywodzą na myśl gry sprzed... dekady. Całość ratuje pewne zróżnicowanie otoczenia (wyspa, jaskinia, miasto) oraz barwna, acz bez przesady, paleta kolorów. Zresztą screenshoty z gry oddają prawdę znacznie lepiej od dowolnie długiego tekstu. Nieco bardziej interesująco prezentują się prerenderowane filmiki, które poprzedzają każdy rozdział, gdyż animacja postaci w nich wykorzystuje technikę motion capture aż nadto. Szkoda, że nie znalazła ona odbicia w samej grze. Obrazu dopełnia dźwięk, który po prostu spełnia swoje zadanie i tyle. Godna wspomnienia za to jest muzyka, gdyż choć prosta, to miła dla ucha i dobrze wpisuje się w zręcznościowo-przygodowy charakter „Przekleństwa Tortugi”.