Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Phantom Halls (PC)

Phantom Halls PC

Phantom Halls to opracowany z myślą o pecetach nietypowy survival horror.

Akcji | survival horror | indie | 2.5D | side-scroll

PC Windows
Okładka Phantom Halls (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13marca2017

wczesny dostęp

31października2018

31października2018

Steam

Phantom Halls to wydana na PC gra akcji oferująca nietypowe podejście do tematyki survival horroru. Produkcję opracowało studio Incendium Games.

Fabuła

Scenariusz gry jest dosyć standardowy dla historii z gatunku horroru. Phantom Halls opowiada bowiem o grupie młodych osób, które zostają uwięzione w rozległej rezydencji opanowanej przez potwory. Ich zadaniem jest oczywiście przetrwanie oraz znalezienie drogi ucieczki.

Wszystko to ukazane zostało z dużym przymrużeniem oka – gra regularnie naśmiewa się z najbardziej oklepanych schematów gatunku.

Mechanika

Wydane na PC Phantom Halls oferuje typowe mechaniki survival horroru, zmuszając nas do eksplorowania ciemnych lokacji, sprawnego gospodarowania zapasami i walki z silnymi wrogami. Te klasyczne elementy zostały jednak zrealizowane w nietypowy sposób. Przede wszystkim – nie kierujemy tylko jedną postacią, lecz obejmujemy dowództwo nad grupą złożoną z maksymalnie trzech osób. Wybieramy je z galerii dwunastu dysponujących unikalnymi umiejętnościami bohaterów, stanowiących karykatury różnych stereotypów, jak np. fan heavy metalu czy feministka z blogiem w serwisie Tumblr. W Phantom Halls musimy zmierzyć się z kilkudziesięcioma typami wrogów, wśród których nie zabrakło bossów. Walka z nieprzyjaciółmi jest trudna, jako że podczas eksploracji znajdujemy niewiele amunicji. W przetrwaniu pomaga opcja zastawiania różnorodnych pułapek.

Wnętrze rezydencji generowane jest proceduralnie, dzięki czemu za każdym razem czekają na nas nowe wyzwania. Same poziomy skonstruowane są na zasadach znanych z platformówek typu metroidvania. Mapy są więc dwuwymiarowe, ale mają otwartą strukturę, zaś do części zakamarków dostajemy się dopiero po zdobyciu konkretnego przedmiotu lub umiejętności. Choć akcja gry toczy się głównie we wnętrzu posiadłości, to autorzy zadbali o to, aby lokacje były różnorodne. Poza standardowymi wnętrzami zwiedzamy również m.in. zalane piwnice, ogrody botaniczne, kanały oraz steampunkowe laboratoria.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Phantom Halls

Wymagania wiekowe Phantom Halls

18+

Wymagania sprzętowe Phantom Halls

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, Windows XP SP2

Phantom Halls - nietypowy survival horror trafi w marcu do Steam Early Access
Phantom Halls - nietypowy survival horror trafi w marcu do Steam Early Access

wiadomość15 lutego 2017

Studio Incendium Games poinformowało, że 13 marca do sprzedaży trafi wczesna wersja Phantom Halls, czyli komediowego survival horroru, w którym pokierujemy grupą ludzi eksplorujących pełną potworów rezydencję.